Üzülmez, Minik Ayça’nın sorularını cevapladı

21 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2151 defa okundu.

Kartepe Eşref Uslu İlköğretim Okulu 4.sınıf öğrencisi Ayça Taşdelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ile kısa bir röportaj yaptı.

Kartepe Eşref Uslu İlköğretim Okulu 4.sınıf öğrencisi Ayça Taşdelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ile kısa bir röportaj yaptı. Doğaçlama olarak ailesiyle birlikte Üzülmez’in Belediyedeki  makamına gelen ve Başkan amcasından kısa bir röportaj talep eden Minik Ayça, sevgi ve ilgiyle karşılandı. Ayça’yı bekletmeden makamına kabul eden ve isteğini kırmayarak sorusunu yanıtlayan Başkan Üzülmez, “ Onlar bizim en değerlilerimiz, bulundukları ortamı sevgiyle besleyen, neşe ile saran çocuklardır. Söz konusu çocuklarımız ise zaman durur” dedi.

Öğretmenler aile gibidir

Yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenleri için bir ödev-sunum hazırlayan Ataevler Mahallesi sakinlerinden Nilgün ve Aytaç Taşdelen çiftinin kızları Ayça, Başkan Üzülmez’e “Bir öğretmenden daha fazlası olabilir mi?” sorusunu yöneltti. Minik Ayça’yı makamında ağırlayarak sorusuna içtenlikle yanıt veren Başkan Üzülmez, “Öğretmenlerimiz hayatımızda iz bırakan kişilerdir. Öğretmen aile gibidir. Bazen bir anne-baba, abi-abla gibi, bazen arkadaş-kardeş gibi her ihtiyacımızda yanımızda olurlar. Yanımızda olurken aslında bize hep yeni bir şeyler öğretirler ve bir öğretmenden daha fazlası vardır hep. Tecrübeleri ve yüreklerindeki sevgiyle, ilgiyle bizlerin dünyasını aydınlatmışlar. Kısacası mesleğini aşkla yapan öğretmenlerimiz yeryüzündeki melek gibidir, hep sevilen, özlenen ve minnetle hatırlanan insanlardır ” cevabını verdi.

Sözkonusu çocuklar ise zaman durur

Üzülmez’in verdiği cevabı heyecanla dinleyen Minik Ayça sorumluluğunu yerine getirmenin mutluluğu ile Başkan Amcasına çok teşekkür etti. Röportaj sonunda kendisini ziyarete gelen Ayça ile hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Üzülmez, küçücük yaşında öğretmenleri için yaptığı bu duyarlı çalışmadan dolayı minik Ayça’yı tebrik edip, kendisinden izin alarak yanaklarından öptü. Minik Ayça, ödevini tamamlamak için Başkan Üzülmez’den izin alarak bazı Başkan Yardımcısı ve Müdürler ile de röportajlarına devam etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,823 saniyede tamamlandı.