Ünal Köken; “Güçlü Kandıra’nın mihenk taşı esnaflarımızdır”

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3798 defa okundu.

Kandıra’da faaliyet gösteren esnafın elini sıkmadan güne başlamayan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, bölge bölge esnaflar için kalkınma planı hazırladıklarını söyledi. Köken, “İlçemizde ki esnafımızı dinleyen, çözüm üreten beraber kenti yöneten bir belediyeyiz” dedi.

Göreve geldiği günden itibaren “Kandıra’yı birlikte yöneteceğiz” diyerek “Benim şehrim” bilinci sağlamaya çalışan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, esnaflara hayırlı işler dilemeden mesaisine başlamıyor. Kandıra’nın önemli mihenk taşlarından olan esnaflara ziyaretler gerçekleştiren Başkan Ünal Köken, ilçenin gelecek vizyonuna dair fikir alışverişinde bulunurken, esnafın taleplerine de çözüm üretiyor.

 ESNAFI DİNLEYEN ÇÖZÜM ÜRETEN YÖNETİMİZ

Kandıra’da esnafımızın ticaretinin gelişmesi için önemli adımlar attıklarını belirten Ünal Köken, “Bugün Kandıra’da şahsım adına, esnafla güne başlıyorum. Esnaflarımızı dinliyoruz, beraber ortak karar ile en makul çözümü sunuyoruz. Esnaflarımızla ilçemizin geleceğine karar veren bir belediye anlayışını benimsedik” dedi.

BÖLGE BÖLGE KALKINMA PLANI ÇIKARDIK

Köken; “Esnafımız için bölge bölge planlamalar yaptık. Sahillerdeki esnafımız için turist sayısını artırmak adına, turizmi güçlendirerek, planlamayı çıkardık. Öne yollarımızı yeniledik. Sahillerimizi mavi bayrak kazandırdık. Turistlik tesislerimizi en kaliteli noktaya çıkardık. Tanıtımlarımızı artırdık. Böylelikle  ilçemize gelen misafir sayısını artırarak, esnafımızın yüzünün gülmesini amaçladık” şeklinde konuştu.

MODERN GÖRÜNÜM KALİTELİ HİZMET

Hem şehrimize modern görünüm kazandırmak hem de hizmet kalitesini artırarak esnafımıza kazanç sağlamak adına cephe yenileme projesi için kolları sıvadıklarını belirten Başkan Köken, “İlçemizde ki dinamikleri, harekete geçirerek ekonomik döngüyü de canlandırmak istedik. Burada amacımız kalite ve kazancı artırmak oldu. Cephe giydirme ile yeni kazandıracağımız modern görünümün altında bu nedenler yatıyor.” İfadelerini kullandı.

ESNAFIN ELİNİ SIKMADAN GÜNE BAŞLAMADIK

“Birlikte güçlü Kandıra” ilkesiyle ilçede bulunan her kesimi kucakladıklarını belirten Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, “Her sabah esnafımıza hayırlı işler diledikten sonra mesaimize başladık” dedi. Köken, “Biz kalkınmadan bahsediyorsak, bunun ilçe esnafımızla olacağını biliyoruz. Esnafımız ne kadar kazanırsa, bizlerde ilçemizde o kadar kazanacaktır” şeklinde konuştu.

ESNAFLARIMIZLA BİRLİKTE GÜÇLÜ BİR KANDIRAYIZ

Son olarak Ak Parti Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder ve yönetimiyle birlikte ilçedeki esnafları ziyarette bulunan Belediye Başkanı Ünal Köken, önümüzde ki günlerde esnafa yönelik farklı projelerinde müjdesini verdi. Köken, “Türkiye’nin kalkınmasında büyük yeri olan esnaflarımız için sürprizlerimizde olacak, el ele verip çalışmalarımızı sürdüreceğiz” cümleleri ile konuşmasına son verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,820 saniyede tamamlandı.