Türkiye’nin Romanları İzmit’te Buluşacak

24 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2934 defa okundu.

27 Kasım Pazar Akşamı Atatürk Spor Salonu’ndaki etkinlik ile ilgili İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan bir basın toplantısı düzenledi.

İzmit Belediyesi, Türkiye Romanlar Konfederasyonu ve Kocaeli Roman Dernekleri işbirliğinde Milli Birlik ve Kardeşlik Marmara Roman Buluşması düzenlenecek. 27 Kasım Pazar Akşamı Atatürk Spor Salonu’ndaki etkinlik ile ilgili İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan bir basın toplantısı düzenledi. Cumhuriyet Park’ında bulunan Omega Cafe’de gerçekleştirilen toplantıya Başkan Doğan’ın yanı Türkiye Romanlar Konfederasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar ile Kocaeli’ndeki Roman dernek başkanları katıldı.

ÜLKEMİZİ PARÇALAMAK İSTEYENLER BAŞARILI OLAMADI

Etkinlik ile ilgili bilgi veren Doğan, “ bu hafta sonu önemli bir programa ev sahipliği yapacağız.  Ülkemizin dört bir yanından gelecek olan Roman dernek başkanlarımız, şehrimizdeki dernekler ve vatandaşlarımızla güzel bir geceye imza atacağız. Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin önemini vurgulamamız lazım. Dünyaya hükmetmiş, devletler kurmuş bir milletiz.  Bu başarı ve hâkimiyet duygusu bizim genlerimizde var. Milletimiz birliğini, kardeşliğini asla kaybetmediği için bunu başarmıştır. Yapılacak organizasyonun amacı budur. Atatürk’ün kurduğu devletimizin bekası için milli birlik ve beraberliğimizi her koşulda sağlamalıyız. Farklılıkları bir ayrışma değil tam tersine bir güç oluşturmaya çalışmak zorundayız. Ülkemizi asırlardır bölmeye çalıştılar ama başaramadılar. Tüm saldırılara rağmen birliğimizi kaybetmedik.

ROMAN KARDEŞLERİMİZİN BİZİM İÇİN ÇOK ÖZEL

Roman kardeşlerimiz bizim için her zaman özel olmuştur.  Avrupa Birliği yerel yönetimler asamblesinde yaptığım konuşmamda Roman kardeşlerimize olan tavrımız ve yaklaşımımızı tüm Avrupa’ya haykırdım. Bizim en sevdiğimiz kardeşlerimiz onlar dedim. Benim belediyem de 300’e yakın kardeşimiz var, onların her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Güzel etkinlikler yapıyoruz, toplu nikahlar, istihdam çalışmaları gibi elimizden gelen desteği veriyoruz. Çocukların eğitimini de yönlendirmeye çalışıyoruz. Sporu teşvik ediyoruz. Bu buluşma sadece Kocaeli için değil ülkemiz içinde önemli bir etkinliktir. Derneklerimizin hepsine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Başkan Doğan Pazar akşamı düzenlenecek etkinlikte ünlü klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici’nin sahne alacağını da belirterek vatandaşları geceye davet etti.

turkiyeninromanları (2)

Türkiye Romanlar Konfederasyon Başkanı Ahmet Çokyaşar da  konuşmasında” milli birlik ve beraberlik bizim için çok önemli. 15 Temmuz’da yaşananları unutmadık. Millet ve devlet bir arada oldu. Devletin üzerine çökmek isteyenlere çok net bir mesaj verildi. Biz Türkiye’deki Romanlar olarak milli birliğimizin kendi şahsi çıkarlarımızdan daha önemli olduğunu anlattık. Bize desteklerini esirgemeyen İzmit Belediye Başkanımız Nevzat Doğan ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,818 saniyede tamamlandı.