Türkiye’nin İlk Üniversitel Pazarı İzmit’te

13 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3861 defa okundu.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yapımı devam eden Türkiye’nin ilk üniversiteli pazarına giderek incelemelerde bulundu.

İnşaat çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Doğan, pazarın yaza kadar tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunulacağının müjdesini verdi.

İZMİT BELEDİYESİ YAPIYOR

İzmit Belediyesi tarafından Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü içerisinde yaptırılan üniversiteli pazarının inşaatıyla ilgili bilgi veren Doğan, “üniversiteli gençlerimize yönelik böyle bir çalışmayı Türkiye’de ilk defa biz hayata geçiriyoruz. Pazarın yapımı belirlenen program çerçevesinde devam ediyor.  İnşallah Türkiye’de ilk olacak pazarımızı önümüzdeki yaza kadar bitireceğiz.

GENÇLERİMİZİN YENİ YAŞAM ALANI

Elinde satmak istediği ürünleri olan geçlerle, ürün almak isteyen gençleri buluşturacak pazarda,  KOÜ Store, kitap satış alanı, fotokopi merkezi, ortak kullanım alanları, Genç-İz ofisi, fuaye ve sergi salonunun yanı sıra, öğrenci kulüp ve etkinlik tanıtımlarının yapılabileceği açık alanlar da bulunacak. Projeyle gençlerimize, gerek bugünlerine gerekse geleceklerine katkıda bulunacak bir yaşam alanı kazandırmış olacağız” dedi.  Üniversiteli pazarı 566 metrekaresi açık, 579 metrekaresi de kapalı alandan oluşacak ve yaklaşık 750 bin liraya mal olacak.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,819 saniyede tamamlandı.