“TOKİ konutları hak sahipleri kura ile belirlendi”

22 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4203 defa okundu.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile Kandıra Belediyesi tarafından yapılacak olan 206 konutun hak sahipleri kura çekimi ile belirlendi.

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile Kandıra Belediyesi tarafından yapılacak olan 206 konutun hak sahipleri kura çekimi ile belirlendi. Turan Güneş Kültür Merkezinde yapılan kura çekimi öncesi yapılan röportajda projenin hayata geçmesini sağlayan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ve  TOKİ yetkililerine teşekkür eden vatandaşlar ev hayallerinin bu projeyle gerçekleştirildiğini anlattı.

B1 tipi 2+1 ve C1 tipi 3+1 evler için 134 hak sahibinin belirlendiği kura çekiminde heyecanlı bir bekleyiş hakimdi. Noter eşliğinde yapılan kura çekimlerinde kendi şansını çektikleri kura ile belirleyen vatandaşlar, sonuçtan memnundu. Böylece Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in başarılı girişimleri sonucunda Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile yürütülen projenin önemli ayağı tamamlandı.

Mahalle konseptinde projelendirilen yerleşim planında konutların bölgenin yöresel mimari dokusuna örnek alınarak yapıldığını, tasarımının pencerelerin boyutları, kat silmeleri, zemin kata kadar bölgeye has taş kaplaması gibi yöresel mimari unsurlar örnek alınarak gerçekleştirildiğini belirten yetkililer, konutlar için yapılan çekimin sonuçlarına Kandıra Belediyesi Beyaz Masa Biriminden ulaşılabileceğini belirtti.

TOKİ konutları kurasına katılmaya hak kazanan 134 hak sahibi, proje kapsamında inşa edilen 2+1 planında 68 konut ve 3+1 planında 66 konut arasından kura çekimi sonuçlarının hayırlı olmasını dileyen Başkan Ünal Köken, Kandıra’nın gelişmesi için çalışmalarında devam ettiğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,820 saniyede tamamlandı.