Sporun Başkenti Körfez

24 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4239 defa okundu.

Sağlıklı yeni nesillerin yetiştirilmesi adına spora dev yatırımlar yapan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, hafta sonunu Körfez Belediyesi Spor Akademisini ziyaret ederek geçirdi.

Belediye Başkanı İsmail Baran, birikimli, idealist, vizyon sahibi bir nesil yetiştirmek için Körfez Belediyesi Spor Akademisine her türlü desteği sağlamaya devam edeceklerini belirterek, Körfez’in geleceğinin gençlerle birlikte şekilleneceğini söyledi.Körfez’i fiziki açıdan yenilerken kentin sanat ve spor alanlarında da öncü olması adına çalışmalarını sürdüren Körfez Belediyesi, kısa sürede elde ettiği başarılarla Körfez’i dünyaya tanıttı. Dünya ikinciliği ve Dünya üçüncülüğü unvanını eline alan Körfez Belediyesi Spor Akademisi, oluşturduğu profesyonel hizmet alt yapısı ile başarıdan başarıya koşuyor.

Körfez’in Geleceği Aydınlık

Bu kapsamda belirli aralıklarla hafta sonlarını spor akademilerinde eğitim gören minik çocuklara ayıran Belediye Başkanı İsmail Baran, çocuklarla birlikte voleybol, basketbol ve futbol oynadı. Çocuklarını spor akademisine getiren veliler ile sıcak ve samimi ilişkiler kuran Belediye Başkanı İsmail Baran, ailelere geleceğin teminatı olan çocukları spor akademilerine getirdikleri için teşekkür etti. Bugünün dünyasında kültürün, sanatın ve sporun çok önemli bir yer tuttuğunu belirten Başkan Baran, “2,5 yıl gibi kısa bir sürede ilçemizde sporu ve sporcuyu desteklemek için birçok spor tesisi kurduk ve spor organizasyonları gerçekleştirdik. Yaptığımız tüm yatırım ve hizmetlerin Körfez’in aydınlık geleceği için. Dünyada en fazla ve genç nüfusa sahip bir ülke olarak, ilçemizin ve ülkemiz geleceği bu salonlarda yetişen sağlıklı yeni nesillere emanet edilecek.” dedi.

3 Bin 500 Çocuk Eğitim Görüyor

Farklı branşlarla ve UEFA lisanslı antrenörlerle eğitim veren spor akademisi, kurulduğu günden bugüne binlerce sporcuya hizmet veriyor. 6-14 yaş aralığında futbol, basketbol, voleybol, güreş, jimnastik ve yüzme branşları ile 3 bin 500 çocuğa 30 profesyonel antrenör tarafından eğitim sunuluyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

212 sorgu 0,852 saniyede tamamlandı.