Körfez’den Anadolu’ya Kültür Turu

21 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3321 defa okundu.

Sosyal belediyecilik gereği ilçe halkına tarihin izlerini yerinde görme imkanı tanıyan Körfez Belediyesi’nce düzenlenen kültür gezileri belirli programlar dahilinde devam ediyor.

Geziler Kültürel Bilincin Oluşmasında Önemli Rol Oynuyor

Her yıl yüzlerce Körfezliyi ‘Kültür Gezileri’ kapsamında Anadolu’ya götüren Körfez Belediyesi bu yıl da gezilerini başlattı. Ülkemizin eşsiz mimari, kültürel ve doğal güzelliklerini Körfezlileri gezdirerek bu anlamda kültürel bilincin oluşmasında önemli bir atılım gerçekleştiren Körfez Belediyesi katılımcı gruplarla bir program dahilinde Kültür Gezileri ’ne 2016-2017 yılı ile devam ediyor.

7 Bin 950 Körfezli Kültür Gezileri İle Anadolu’yu Tanıdı

Geçmişin tarih ve kültür değerlerini Körfezlilerin yerinde görmesini sağlamak ve gelecek nesillere aktarılması hedefiyle düzenlenen kültür gezileri son derece konforlu otobüsler ile yapılıyor. 50 kişilik gruplar halinde Bursa, Çanakkale, Konya, Safranbolu, İstanbul, Edirne, Bolu ve Eskişehir Kültür Gezilerine bugüne kadar 7 bin 950 Körfezli katıldı.

159 Sefer Düzenlendi

Körfez Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen kültür gezilerine 159 sefer düzenlendi. Belediye tarafından giydirilen otobüs eşliğinde kültür gezisine çıkan ilçe halkı gün boyu süren yolculuklar sayesinde cami ve türbeleri de ziyaret ederek geçmişin manevi dokusunu ve ruhunu yerinde yaşamakta. Sosyal belediyecilik hizmetlerinden kültür gezilerine katılmak isteyen Körfezliler Körfez Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak faydalanabiliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,814 saniyede tamamlandı.