Körfez Belediyesi’nin Türk Halk Müziği Korosu Kayıtları Başladı

28 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2700 defa okundu.

Körfez Belediyesi tarafından kurulan Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği koroları çalışmalarına tekrar başlıyor. Çeşitli organizasyonlarda verdikleri muhteşem konserlerle halkı büyüleyen Körfez Korosu kayıtları başladı.

Yeni Solistler Arıyor

Körfez Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Şef Aysel Demircan yönetiminde ki Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği korosu sanat güzelliği, dostluğu, coşkusu ve sıcaklığı ile her dönem olduğu gibi yeni sezonda da gönüllerde taht kuracak.

Kayıtlar İçin Son Tarih 15 Ekim 2016

Türk Halk müziğine gönül veren, sesine güvenen, solo Türkü seslendirmek isteyen yada koro çalışmalarına katılmak isteyen her yaştan kursiyerin başvurabileceği Türk Halk Müziği korosu çalışmaları ve kayıtları Tütünçiftlik Kültür Merkezinde gerçekleştiriliyor. Her Perşembe saat. 18.30’da yapılan koro çalışmalarını isteyen Körfezliler hem izleyebilecek hem de kayıtları oradan yaptırabilecek. Kayıtlar 15 Ekim 2016 tarihine kadar devam edecek.

Bünyesinden bu yıla kadar birçok ses sanatçısı, saz sanatçısı, bestekâr, hoca ve şefler yetiştiren koronun 2016-2017 sezonunda yeni ses sanatçıları alacağını anlatan Körfez Belediyesi THM ve TSM korosu şef Aysel Demircan, “Sanat musikimizi akademik bir şekilde öğrenmek isteyip, bu sanat dalında yetişmek isteyen herkesin koromuza gelerek kayıt olmalarını öneriyorum ve bekliyorum. Koromuzda eğitimler ücretsizdir. Amatör olarak müzikle ilgilenenlere duyurulur” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

232 sorgu 0,901 saniyede tamamlandı.