Körfez Belediyesi’nden Çevre Temizliğine Davet

18 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2826 defa okundu.

Her ay belirli aralıklarla ortak yaşam alanlarında düzenleme yapan Körfez Belediyesi, Kent genelinde vatandaşları çevre temizliği konusunda duyarlı olmaya davet ediyor

Çalışmalar Kentin Her Noktasında Yürütülüyor
Körfez Belediyesi Körfez’in her noktasında yaptığı çalışmalar ile beğeni toplamaya devam ederken çevre duyarlılığı ile de dikkat çekiyor. Titiz bir çalışma yapan Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma bölümüne bağlı ekipler, İlçe’nin kirli olmasına neden olacak her konuda mücadeleyi sürdürüyor. İlçenin mahallelerinde ve köylerinde çevre temizliği ile ilgili yoğun mesai harcayan ekipler, vatandaşı bilinçlendirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu bağlamda, yol kenarlarında vatandaşlardan kaynaklı oluşan yoğun kirlilik ile ilgili temizlik çalışmaları yapılırken, bilgi kirliliğine dikkat çekmek için tabelalar asılıyor. Konu ile ilgili ekipler, ” İlçemizin akciğerleri olan ormanlarımızın, ortak yaşam alanlarımızın temizliğine Körfez Belediye Başkanımız İsmail Baran büyük bir hassasiyet ile yaklaşıyor. Bizlerde vatandaşlarımızı bilinçlendirmek için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. ”  dedi.

Çocuklarınıza Temiz Bir Çevre Bırakın
Çevrenin korunmasına yönelik önlemler Körfez’de gün geçtikçe artmakta. Körfez Belediyesine bağlı ekipler Okullar da,  Körfez’de bulunan Üniversitelerde, İlçe’ye bağlı mahalle ve köylerde çevri temizliği ile ilgili bilinçlendirme seminerleri gerçekleştiriyor. Öğrencilere verilen çevre temizliği etkinlikleri, vatandaşlar tarafından da büyük bir beğeni ile karşılanıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler çalışmaların devam edeceğini belirtirken, çocuklara temiz bir çevre bırakılmasını da vurguluyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,850 saniyede tamamlandı.