Körfez Belediyesi´nden Çarpık Kentleşmeye Engel

5 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4527 defa okundu.

Yapıların birbirlerinden farklı olmasının önüne geçmek adına uygulanan çalışma belediye ekiplerince Körfez genelinde yürütülüyor. Bu kapsamda belediye yetkilileri kaçak yapılara çeşitli denetimler gerçekleştirdi.

Ruhsatsız Yapılara Sıkı Denetim

Körfez Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğüne Bağlı Ekipler tarafından, Körfez‘de çarpık kentleşme oluşturmaya çalışan yapılara denetim yapılarak, imar kanuna uygun işlem yapılıyor. Ekipler inşaat denetiminin yanı sıra çalışma alanındaki malzemelerin yayalara engel olmaması için gerekli uyarılarda bulunarak, yapı sahiplerini bilinçlendiriyor. Körfez Belediyesine bağlı ekipler, Belediyeden izin alınmadan başlatılan binalara asla müsaade etmeyerek, çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için her türlü tedbiri alıyor. Yapılan uyarılara rağmen ruhsatsız yapılara devam eden şahıs ve firmaların yapılarına tutanak tutularak mühür vuruluyor. Ekipler kaçak yapılaşma konusunda vatandaşları uyararak, “Belediye Başkanımız İsmail Baran, yapımı devam eden inşaatlardaki yasa dışı uygulamalar ve kaçak yapı konusunda çok hassas. Kural dışı uygulamalara taviz vermemiz mümkün değil. Vatandaşlar, ruhsatsız olarak boş yere kaçak yapı yapmasınlar. Yasalara aykırı yapılan yapılara karşı şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da asla taviz vermeyeceğiz” dedi.

Vatandaşımızın Mağdur Olmasını İstemiyoruz

Körfez Belediyesi, yaşanılabilir bir Körfez için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaşların refah seviyesinin artırılmasını amaçlayarak, çalışmalarını yürüten ekipler, “Mevcut evlerinin yerine yeni ev yapacak olan veya arsası üzerinde ev yapacak olan vatandaşlarımızdan ricamız; belediyemizden onay almadan inşaat çalışmalarını başlatmamaları. Biz vatandaşımızın mağdur olmasını istemiyoruz. 500 00 50 no’lu hattımıza şikâyetlerini bildirerek, uzman ekiplerimizden yardım talep edebilirler. ” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

206 sorgu 0,852 saniyede tamamlandı.