Körfez Belediyesi Tam Donanımlı Kışa Hazır

30 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3348 defa okundu.

Körfez Belediyesi, yaklaşan kış mevsimi öncesi karla mücadele araç, ekipman ve personelle gerekli hazırlıklarını tamamlayarak tam donanımla kışa hazırlandı.

Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, karla mücadele için gerekli hazırlıkların tamamlandığını, Körfez Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan toplam 15 araç ve 50 personelden oluşan güçlü bir filo ile kış mevsimine hazır olduklarını söyledi.

HAZIRLIKLAR GÜNLER ÖNCESİNDEN BAŞLADI

Kış döneminde yoğun kar yağışı alan ilçede Belediye tüm ilgili müdürlüklerinin koordineli çalışmaları ile vatandaşların ve araçların yağışlardan olumsuz etkilenmemesi için hazırlıklarını tamamladı. Körfez Belediyesi; Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri koordine olarak yürütülen çalışmalarına günler öncesinden başladı.

KÖRFEZ BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kent genelindeki mahallelerde 3 kar küreme ve tuzlama aparatlı araçları kışa hazır hale getirdi. Müdürlük bünyesinde elle tuzlama ekibi, 7 adet jcb iş makinesi, 1 adet greyder, kanal açma aracı, saha takip aracı karla mücadele için hazırlandı. Yoğun kar yağışında 50 personelin çalışacağı ilçede 3 bin ton tuz kullanılması hedefleniyor. Ekipler, İlimtepe, Kalıcı Konutlar, Yukarı Hereke ve Köyler olmak üzere kış döneminde 4 bölgeye ayrılarak çalışacak.

MÜDÜRLÜKLER TEK VÜCUT OLUYOR

Kış çalışmalarına katılan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü vatandaşların kış aylarını rahat ve sorunsuz geçirebilmeleri için Fen İşleri Müdürlüğü kontrolünde, araç ve personel yardımlarında bulunarak destek sağlayacak. Ayrıca 3 vardiya şeklinde çalışacak 50 kişilik personel gece gündüz hazır bir vaziyette bekleyecek.

Zabıta Müdürlüğü ise ekipleriyle trafiğin seyrini kolaylaştırarak, yollarda oluşabilecek olumsuzlukları merkeze ileterek destek sağlayacak. Merkeze ulaştırılan bilgiler hızla Fen İşleri Müdürlüğüne iletilerek, sorunlu alana müdahale edilecek.

VATANDAŞ TALEPLERİ ANINDA CEVAP BULUYOR

Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Çağrı Merkezi, 500 00 50 numaralı hattan vatandaşların taleplerini, ihbarlarına anında cevap verecek. 7/24 kış ayı boyunca Telefon, İnternet, Çağrı Merkezi gibi kanallar vasıtası ile vatandaşlardan gelecek talepleri alınarak ilgili birimlere iletilecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,840 saniyede tamamlandı.