Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın Muhtarlar Günü Mesajı

18 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3555 defa okundu.

Geçen yıl çıkarılan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim’de kutlanan Muhtarlar Günü ile ilgili mesaj veren Belediye Başkanı İsmail Baran, Mahalle muhtarlarının yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden devletin en küçük parçası olan kurum olduğunu söyledi.

“Belediyeler ve halkın arasında önemli bir köprü görevi gören Muhtarlıklarımız aynı zamanda halkın en önemli sesidir. Yerel yönetimlerin temel yardımcılarında olan muhtarlıklarımız bu önemli işlevlerden olsa gerek, yüzyıllardır halen bu ulvi görevi yürütüyor. Körfez Belediyesi olarak muhtarlarımızın taşıdığı sorumluluk ve önemin bilincinde olarak hareket ediyoruz. Bu nedenle şahsım, değerli yol arkadaşlarımı yani muhtarlarımızı belediyemizin fahri meclis üyeleri olarak görüyorum. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında önemli birköprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır.

Belediyemizin çalışma ve vizyon projelerini muhtarlarımızın bilgisine sunduğumuz gibi, muhtarlarımız ile her ay istişare toplantısı gerçekleştiriyor, değerli yol arkadaşlarımızın talep ve görüşlerini değerlendiriyoruz.

Halkımıza hizmet noktasında yeşille mavinin buluştuğu ilçemizde mahalle muhtarlarımızla iletişimimizi her an sürdürmekteyiz. Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bu güzel duygu ve düşüncelerle bütün muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü” nü en kalbi duygularımla kutluyor, hayatını kaybeden muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” mesajını verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,887 saniyede tamamlandı.