Kandıra’da Dursun Ali Erzincanlı Rüzgarı Esti

27 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3339 defa okundu.

Kandıra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “15 Temmuz Şehitleri ve Kerbela Şehitleri Anma Programında Başkan Köken, Dursun Ali Erzincanlı’yı ağırladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda duygu dolu anlar yaşandı.

Kandıra Belediyesinin düzenlediği Kültür Sanat Etkinlikleri, ilçe halkının büyük ilgisiyle sürüyor. Kandıra’daki Kültür Sanat programlarında fark yaratan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, 15 Temmuz gecesi ve sonraki süreçte yaşananlara karşı geliştirdiği duyarlı ve dik duruşu düzenledikleri programlarla sürdürüyor.

“Vatandaşlar Duygu Dolu Anlar Yaşadı”

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan 15 Temmuz Şehitleri ve Kerbela Şehitleri Anma  programı, 15 Temmuz Şehitleri belgeseliyle sürdü. Ardından sahneye çıkan sanatçı Dursun Ali Erzincanlı’nın okuduğu şiirlerle salonda duygulu anlar yaşandı.

“Şehit Başçavuşumuz Ömer Halisdemir için Otuz Kuş Şiiri Okundu”

15 Temmuz gecesi 30 kurşunla şehit edilen Ömer Halisdemir’i anlatan “30 Kuş “ şiirini okuyan Dursun Ali Erzincanlı, 15 Temmuz şehitlerine atfettiği, özelde de şehit Başçavuşumuz Ömer Halisdemir atfettiği şiiri için onlar destan yazdı biz okumaya çalışıyoruz  dedi.

Başkan Ünal Köken: “15 Temmuzu unutmayacağız, unutturmayacağız.”
15 Temmuz hain darbe girişiminde halkın parası ile alınan silahları halka doğrultanlara milletimizin gereken cevabı verdiğini ifade ederek 15 Temmuz şehitlerini şükran ve minnetle andığını belirten Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, bu akşam davetimize katılarak bize duygu dolu anlar yaşatan Dursun Ali Erzincanlı’ya çok teşekkür ediyorum. 15 Temmuz Şehitlerimize ve Kerbela Şehitlerimize ithafen düzenlediğimiz bu programların devamı gelecek, 15 Temmuzu unutmayacağız, unutturmayacağız. Vatanı için seve seve canını veren tüm şehitlerimize Allahtan rahmet , gazilerimize acil şifalar diliyorum ifadelerinde bulundu.

Program sonunda vatandaşlara aşure ikramında bulunan Kandıra Belediyesi ekipleri, hizmetlerin süreceğini belirtti. Kandıra için gecesini gündüz eden Başkan Ünal Köken’e teşekkürlerini ileten Kandıralı hemşehrileri programdan memnun ayrıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,830 saniyede tamamlandı.