Kandıra’da Çorbalar Çeşmeden Akıyor

28 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3087 defa okundu.

Kandıra Belediyesi, sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında ilçeye kurduğu Selçuklu mimarisine uygun olarak tasarladığı çorba çeşmesiyle vatandaşına hizmet sunmaya devam ediyor.

Vatandaşların ücretsiz olarak yararlanacakları  sıcak çorba hizmeti hakkında konuşan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, sosyal belediyecilik anlamında insan odaklı hizmetler üretmeye devam edeceğiz dedi.

“TÜRK GELENEĞİNİ YANSITTIK”

Başkan Köken, çorba çeşmesinin Türk kültüründeki ikram geleneğini de yaşatacağını belirtti. Biz yardımlaşmayı, ,ikram etmeyi seven bir toplumuz diyerek sözlerini sürdüren Başkan, halkımız sabahın erken saatlerinde evlerinden kahvaltılarını yapmadan çıktıkları zaman onlara belediye olarak sunduğumuz bu hizmetle ikramda bulunacaklarını belirtti. Selçuklu mimarisine uygun olarak tasarlanan çorba çeşmesi, sabah 6.30 ile 9.00 saatleri arasında vatandaşlarımızın hizmetinde.

“HİJYENE ÖNEM VERİYORUZ”

Başkan Köken, çorba çeşmesinde hijyen konusuna çok önem verdiklerini ifade ederek , “Her şey tam otomatik sistemle dizayn edilmiş. Biz de bu konuya önem veriyoruz. Çorba çeşmesi ilgi görmesi halinde sayısını arttırmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.Kandıra Belediyesinin sabahları erken okula giden öğrenciler , ihtiyaç sahipleri ve işe giden vatandaşların sıcak bir çorba içmesi için geliştirdiği çorba çeşmesiyle farkındalıklarını ortaya koyan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, ikram çorbalarının bereket getirmesini diledi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

211 sorgu 0,852 saniyede tamamlandı.