“Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Halkın Sağlığını Korumak için Çalışıyor”

4 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2808 defa okundu.

Kocaeli Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Fırıncılar Odası’nın 250 gram ekmeğin 1.25 liradan satılması kararını mahkemeye taşıdı. Tüketici Mahkemesi de valiliği haklı bularak 250 gram ekmeğin 1 liradan satılmasına karar verdi.

Kocaeli Valiliği konu hakkında yaptığı açıklamada ekmeğin kent genelinde yeniden 1 liradan satılacağını belirterek bu konuda gerekli kurumların denetim görevini yerine getireceğini ifade etti. Valilikten yapılan yazılı açıklamada kararın yürütülmesi ile ilgili olarak belediyelerin, Ticaret İl Müdürlüğü ve ilgili odaların yetkili olduğunun altı çizildi.

Valilikten gelen yazıyla harekete geçen Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tüm esnaflara fiyat ve gramajları gösteren çizelgeleri vatandaşların görebilecekleri şekilde asmaları için denetimlerine hafta boyunca devam edeceğini belirtti.

Kurallara uygun şekilde davranan esnaflara da teşekkür eden ekipler, Valilikten gelen yazıyla birlikte ekmek satışlarının 1 lira olarak belirlendiğini vurguladı. Fiyatlar konusunda vatandaşların aklında şüpheye yer bırakmayacak hizmetin yapılması konusunda denetimlerine devam eden ekipler ekmeğin fiyatı ve gramajı konusunda da ilçedeki fırınlarda denetimlerini sürdüreceğini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,915 saniyede tamamlandı.