Kandıra Belediyesi Vatandaşa Aşure İkram Etti

31 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2133 defa okundu.

Bereket, ihsan ve keremin bollaştığı Muharrem ayı Kandıra’da anlamına uygun şekilde yaşanıyor. Kandıra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kandıra meslek yüksek okulu, Belediye önü ve Semt Pazar yerindeki vatandaşlara 2 bin kişilik aşure ikramında bulunuldu.

 

Başkan Köken: “Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesidir.”

Paylaşmanın kudretini yaşadığımız Muharrem ayı vesilesiyle ilçe merkezinde vatandaşa aşure ikramında bulunan Kandıra Belediyesi ,Kandıra’nın birlik ve beraberliğini pekiştirerek vatandaşların bir araya gelmesini sağlıyor.

Bereket ve dayanışmanın hissedildiği aşure ikramı programında konuşan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Muharrem ayının dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu vurgulayarak, ‘aşure birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır. Bu bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Bu yüzden bugünün anlamı çok değerlidir dedi.

Hemşehrilerine aşure ikram eden Başkan Köken, her yıl yaptıkları aşure ikramında gördükleri ilgiden dolayı memnun olduklarını belirterek  tüm ayların muharrem ayı gibi mübarek ve bereketli geçmesini temenni etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,839 saniyede tamamlandı.