Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, 29 Ekim Kutlama Mesajı Yayınladı

28 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2376 defa okundu.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutlarken, değişen ve gelişen Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet var olacağının altını çizdi.

”Dün olduğu gibi bugünde ülkemizi bölmek isteyen güçler amaçlarına ulaşamayacak ve binlerce yıldır aynı topraklarda kardeşçe yaşayan vatandaşlarımız hep birlikte, ülkemizi yarınlara taşıyacaktır”  diyen Başkan Ünal Köken, Tek vatan tek bayrak tek devlet vurgusu yaptı.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Türkiye Cumhuriyeti’nin, gücünü, temelinde barındırdığı ortak tarih ve kader birliğinden, milletin bağımsızlığa olan inancı ve hedeflediği idealinden aldığını söyledi.

Başkan Köken, şöyle devam etti: “Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma başarısını gösteren ülkemiz her alanda sürekli gelişmekte ve güçlü bir geleceğe doğru hedefine emin adımlarla yürümektedir. Cumhuriyetimizin 93.yıldönümünde şehrimizin yerel hizmetlerde kalkınma hamlesini büyük bir hızla sürdürmeye ; Avrupa şehirleriyle rekabet gücümüzü her alanda daha da geliştirmeye ilçe halkı olarak kararlıyız. Şimdi önümüzdeki yeni hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’e giden bu ulvi yolda Kandıra’yı da yeşili, mavisi, kamu ve diğer var olan doğal zenginlikleriyle tarihten gelen tarım kültürünü de geliştirerek dünyanın sayılı ve gözde şehirleri konumuna getirmektir dedi.

Esarete karşı verdikleri destansı mücadeleyle bağımsızlığımızı kazanan ve bizlere Cumhuriyeti miras bırakan aziz kahramanlardan ilham almaya devam edeceğimizin bilinmesini isterim diyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, 15 Temmuz gecesi yaşananlara dikkat çekerek şöyle dedi:  Ülkemiz ve milletimiz 15 Temmuz gecesi büyük bir destan yazarak ülkemizin gelişimine engel olmak isteyen hainlere karşı dimdik durdu. Türk milletinin gücünü tüm dünyaya bir kez daha gösterdik dedi.

Başkan Köken,  Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Kumandan Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,823 saniyede tamamlandı.