İzmit’te Çocukların Özel Sokağı Var

26 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3258 defa okundu.

İzmit’te Çocukların Özel Sokağı Var

Çocuk Hakları Okulu yanındaki çocuk oyun sokağının açılış törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İl Müftüsü Yusuf Doğan, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve öğrenciler katıldı.

OYUNSUZ GELİŞME OLMAZ

Çocukların gönüllerince eğlenme imkanı bulduğu trafiğe kapalı sokakta seksek, satranç, bisiklet yolu, labirent, üçtaş, voleybol oyunlarının yer aldı alanların yanı sıra geleneksel çocuk oyunları yer alıyor.

Açılışta konuşan Başkan  Doğan,” bugün büyük bir heyecan içindeyiz. Bu ortamı görünce hepimiz cıvıl cıvılız. Çünkü iki kavramın bir arada olduğu bir açılış yapıyoruz. Birincisi yaşamımızın enerjisi olan çocuk kavramı, diğeri de oyun kavramı. Oyunsuz gelişme olmaz. Çocuklarımızın oynadığı oyunlar çok basitmiş gibi görünse de aslında o oyunlar çocuğun inkişafı, ufkunun açılması,  olgunlaşması, bilinç altının oluşması, kişiliğinin gelişmesi ve gelecekte çok daha sağlıklı bir birey olmasının kapısını açar.

ÇOCUK DOSTU BELEDİYE

İzmit Belediyesi olarak çocuk dostu bir belediyeyiz.   Türkiye’ye örnek olan birçok projemiz içerisinde çocuklarımız için yaptıklarımız da var. Çocuk Hakları Masasını ve okulunu kuran tek belediyeyiz. Etüt merkezleri, okul hizmet masası, bisiklet dağıtımları, portatif yüzme havuzları, Aquaparklar, satranç okulları, masal saati, annem babam okuyor, öğretmen okursa herkes okur  kampanyalarını başlattık.  Tiyatro Drama Okulu, Çocuk Meclisi, Cepsinler, okullara oyun alanı, çocuk parkları, okullara çok amaçlı salonlar, kütüphaneler,  İZMEK kursları gibi sayısız hizmeti hayata geçirdik.

izmittecocuklarınozel (6)

ÇOCUKLARA DAHA ÇOK YATIRIM YAPMALIYIZ

Bu çalışmalarımızı yaparken çocuklarımızın oyunlarla hayal dünyalarının bir anlamda bilinçaltlarının desteklenmesini de sağlamış olduk. Özellikle okul bahçelerimizde geleneksel çocuk oyunlarının yaygınlaştırılmasına destek verdik.  İlk defa bir sokağı araç trafiğine kapatıp, çocuklarımıza oyun alanı olarak kazandırdık. Burada yaptığımız işin aslında anlamı çok büyük. Çocuklarımızın bahsettiğimiz yöndeki olumlu gelişmeleri önce kendilerine sonra anne babalarına ve ülkemize, milletimize katkıları çok fazla. Çocuklarımıza daha fazla yatırım yapmalıyız, onlar için daha fazla kafa yormalıyız.

ÇOCUĞA YAPILAN YATIRIM GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR

Çünkü çocuğa yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün  gösterdiği çağdaş medeniyetlere ulaşma hatta geçilme hedefi ancak çocuklarımıza yaptığımız iyi ve doğru yatırımlarla başarılabilir. Biz İzmit Belediyesi olarak, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimizin bu konuda yaptığı çalışmalar doğrultusunda ilerliyoruz. Çocuklarımızdan hiçbir şeyi esirgemiyoruz. Çocuklarımız daha donanımlı yetişsinler istiyoruz. Oyun sokağını çocuklarımızın ruhsal bedensel ve gelecekteki bilgi becerilerinin sağlanması açısından örnek olmasını diliyorum. Çocuklarımıza her alanda destek olmaya devam edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından sokağın açılışı çocuklarla birlikte yapıldı. Başkan Doğan açılışı yapılan sokakta, çocuklarla birlikte sek sek oynadı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

199 sorgu 0,852 saniyede tamamlandı.