İstasyon Caddesi’nin çehresi değişti

6 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2790 defa okundu.

Derince’nin en eski mahallerinden biri olan Deniz Mahallesi’nde yer alan İstasyon Caddesi’nde gece yarısı yapılan çalışmaların ardından asfalt serimi gerçekleştirildi

Geçmiş dönemlerde ilçenin merkezi konumunda olan Deniz Mahallesi’nde belirlenen program dahilinde çalışmalar yapılıyor. Planlaması süren çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte yeniden cazibe merkezi haline getirilmesi hedeflenen Deniz Mahallesi’nde altyapı ve üstyapı düzenlemeleri devam ediyor. Bir yandan Gümrük Müdürlüğü’ne yeniden ev sahipliği yapmaya hazırlanan Deniz Mahallesi, diğer taraftan da otoyol bağlantı yolu ve liman entegrasyonu projesinin tamamlanması ile birlikte büyük bir kazanım elde etmiş olacak.

 Kaldırımlar artık daha geniş

Bunun yanında altyapı ve üstyapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği Deniz Mahallesi’nin merkezi olan İstasyon Caddesi yapılan düzenlemelerle birlikte örnek cadde görünümüne kavuştu. Büyükşehir ve Derince Belediyesi ekipleri tarafından İstasyon Caddesi’nde yapılan üstyapı çalışmaları kapsamında 1500 m2 altı santimlik parke ve 450 metre granüle bordür kullanılarak eskiden dar olan kaldırımlar hem yenilendi hem de genişletildi. Yapılan yeni düzenlemelerle birlikte eskiden 1,5 – 2 metre genişliğinde olan kaldırımlar 3,5 – 4 metre aralığında yapılarak yaya trafiği rahatlatıldı.

Gece yarısı asfalt serimi yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi’nin birlikte tamamladığı altyapı çalışmalarının ardından İstasyon Caddesi’nde son olarak asfalt serimi gerçekleştirildi. Belediye ekiplerinin mesai saati gözetmeksizin çalıştığı İstasyon Caddesi’nde son olarak gece yarısı yapılan çalışmalarla 410 ton asfalt serimi yapıldı. Araçlar için gidiş-geliş olarak kullanılacak olan İstasyon Caddesi’nde tek taraflı park uygulaması da yapılacak. Yapılan çalışmalardan dolayı Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ve yetkililere teşekkür eden ilçe sakinleri uzun yıllar boyunca bu yollardan yararlanacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

211 sorgu 0,848 saniyede tamamlandı.