İkinci Kez Seçilen Baro Başkanı Gökçe, Mazbatasını Aldı

19 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2988 defa okundu.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kocaeli Barosu 34’üncü Olağan Kongresi’nde güven tazeleyerek tekrar başkan seçilen Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe mazbatasını İzmit 1’inci İlçe Seçim Kurulu Başkanı Nurettin Temur’un elinden aldı.

Mazbatasını alan Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe ise şunları söyledi: “Geçen hafta sonu Kocaeli Barosu 34’üncü Olağan Kongremizi gerçekleştirdik. Tek aday olmasına rağmen seçime çok yoğun bir katılım oldu. Yaklaşık olarak üyelerimizin yüzde 75’i gelerek oy kullandı. Demokrasiye, hukuka, baromuza sahip çıktıklarını gösterdiler. Gelip oy kullanan, mazereti olup gelemeyen bütün meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu dönem bütün kurullara seçilen meslektaşlarımı da canı gönülden tebrik edip başarılar diliyorum. Ülkemiz hem içerde hem dışarda çok zor günlerden geçiyor. Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ ile ilgili ciddi bir mücadele var. Biz bu mücadelenin başarıya ulaşması ve Türkiye’nin bu olaydan yüzünün akıyla çıkabilmesi için bazı ilkelere ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde bunları yüksek sesle tekrar edeceğiz.

MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ
Özellikle Cumhuriyetin temel ilkelerine, felsefesine bağlı kalarak, bunlara sıkı sıkı sarılarak, masumiyet ilkesi ve adil yargılama hakkı da gözetilerek hukukun üstünlüğü ve demokrasi içinde FETÖ ile mücadele edeceğimiz düşünüyorum. Çünkü bunlar hayata geçirilmediği takdirde ciddi mağduriyetler yaşanma riski, ülkemizin içeride ve dışarıda, uluslararası arenada, siyasi arenada, ya da hukuki anlamda zor durumda kalabileceğini düşünüyoruz. Bu anlamda adil yargılama hakkının bir an önce faaliyete geçirilmesi, adil yargılama içinde olan en kutsal hak olan savunma hakkının önemsenmesi, avukatların adil yargılama hakkı içinde etkin bir şekilde görev almasını sağlamak bütün herkesin görevi olmalı. Bizler de önümüzdeki dönemde avukatların bu adil yargılama hakkındaki görevlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için mücadele etmeye devam edeceğiz.”

14800803_10208551207470450_1103982926_n

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,821 saniyede tamamlandı.