Hamidiye Köyü Kestane Festivali’nin bu yıl 13’üncüsü yapıldı

14 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3636 defa okundu.

Gölcük’ün en güzel köylerinden birisi olan ve her yıl Geleneksel olarak yapılan, Hamidiye Köyü Kestane Festivali’nin bu yıl 13’üncüsü yapıldı

Köy Meydanı’nda gerçekleştirilen Hamidiye Kestane Festivali’ne AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp, MHP İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Çakıroğlu, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, SP İlçe Başkanı Yaşar Yıldız, İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Şenol Ergüney,Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Yüksel Pehlevan, Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, Lastik-İş Sendikası Başkanı Abdullah Karacan,Gölcükspor Başkanı Ahmet Şahin,Değirmenderespor Başkanı SevercanKara,Gölcükspor eski Başkanı İsmail Gençdemir,Gölcükspor Genel Kaptanı Musa Şenol,Gölcükspor eski  Genel Kaptanı Adem Ellibeş ilçemizde bulunan Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Festivale katılan tüm protokol üyelerine ve vatandaşlara Hamidiye’nin meşhur kara lahana dövmesi, ardından da mısır ekmekli yoğurt ve gözleme ile festivale adını veren Hacı Ömer Kestanesi ikram edildi.

Festivalde açıklamalarda bulunan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Hamidiye köyü olarak yıllardır devam ettirdiğimiz Hamidiye Kestane Festivali gibi bir geleneğimiz var. Her geçen yıl daha da geniş kapsamlı olarak büyüyen bir Festivalde bir araya geliyoruz. Bu Festivale katılım göstererek bizleri onurlandıran çok değerli konuklarımıza gönülden teşekkür ediyorum.  İnşallah seneye Hamidiye Kestane Festivali’nde tekrar bir araya geliriz, diyerek sözlerini tamamladı.

Hamidiye Köyü Muhtarı Fatih Gür, Hamidiye köyü olarak, yıllardır devam ettirdiğimiz Hamidiye Kestane Festivali gibi bir geleneğimiz var. Her geçen yıl daha da geniş kapsamlı olarak büyüyen bir Festivalde bir araya geliyoruz. Bu Festivale katılım göstererek, bizleri onurlandıran çok değerli konuklarımıza gönülden teşekkür ediyorum.  İnşallah seneye Hamidiye Kestane Festivali’nde, tekrar bir araya geliriz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,837 saniyede tamamlandı.