Halk Oyunları İçin Kayıtlar Başladı

3 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3672 defa okundu.

Körfez Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu yüzlerce kişiye ücretsiz halk oyunları kursu için kayıtlara başladı.

Son yıllarda halk oyunları ve halk türküleri alanında yaptığı çalışmalarla Anadolu’ya özgü oyunların ve türkülerin ülke genelinde tanıtılmasına büyük katkı sağlayan Körfez Belediyesi bu anlayışını yeni eğitim öğretim yılında da devam ettirecek. Körfez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yürütülen çalışmalara vatandaşlar ücretsiz olarak başvurabilecek. Açılan halk oyunlarına 14 yaş ve üzeri arasındaki kişiler başvurabilecek.

Kayıtlar İçin Son Tarih 30 Kasım

30 Kasım’a kadar devam edecek kayıtlar için vatandaşlar Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bir adet vesikalık resimle gelmeleri yeterli olacak. Pazartesi – Çarşamba günleri saat 19.00 ve 21.00 arası Tüpraş 50. Yıl lisesi Spor Salonunda yapılan çalışmalar ile ilgili detaylı bilgiyi ise; Belediye’nin çağrı merkezini (500 00 50) veya Halk Oyunları Hocası Serhat Güneş’i (0544 450 4125) arayarak alabilirler.

Körfez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri, folklorik değerlerimiz arasında önemli bir yer tutan halk oyunlarımızı genç nesillere aktarılmasının ve zenginleştirilerek devamının sağlanmasının milli bir görev olduğunu belirttiler. Yetkililer, “Bu anlayışla açtığımız ücretsiz halk oyunları kurslarımıza vatandaşlarımızın rağbet edeceğine inanıyor ve tüm halkımızı bekliyoruz.” İfadelerine yer verdiler.

DSC_2273 (2)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,823 saniyede tamamlandı.