Geri Dönüşümde Marka Belediye

18 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3195 defa okundu.

Geri dönüşümle ilgili bilgilendirici ve bilinçlendirici seminerler düzenleyen Körfez Belediyesi bu çalışmalarını geri dönüşüm çalışmalarıyla destekliyor

Atık Kumbara Sayısı Arttırıldı

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, çevre kirliliğinin önlenmesi, atıkların geri dönüşüme kazandırılması ve bitkisel yağların toplanması amacıyla atık toplama kutularını İlçe’nin her noktasına yerleştirmeye devam ediyor.  Geri dönüşümün önemini anlatan bilinçlendirme tabelalarını her mahalleye asan Körfez Belediyesi, Körfezlilerin bu konuda duyarlı olmasını istiyor.
Körfez Belediyesi, ayrıca Körfez sınırları içerisinde bulunan 60 adet olan cam kumbara sayısını 75’e çıkararak geri dönüşümde marka kent olmayı sürdürüyor.

Gelecek Nesillere Borcumuz

Kaynaklarımızın israfını önlemenin yolu çevremizi korumaktan ve temiz tutmaktan geçiyor. İlçede çevre temizliği konusunda çalışmalarını hassasiyetle yürüten Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaşanılan çevrenin temiz tutulmasının gelecek nesillere bir borç olduğunu ifade ediyor. Körfez Belediyesi çevreye verdiği değeri, geri dönüşüm çalışmalarıyla desteklemeyi sürdüreceğini belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,815 saniyede tamamlandı.