Dünya Kadına Şiddetle Mücadele günü

25 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2385 defa okundu.

2015 yılında Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin beşincisi olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanması, Kadın ve Kız Çocuklarının Güçlendirilmesi hedefi doğrultusunda 25 Kasım büyük önem arz etmekte.

Bu anlamda farkındalık yaratmak amacıyla UCLG MEWA (Birleşmiş Kentler Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı); Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Türkiye Kent Konseyleri Platformu üyeleri ile şiddet konusunda ŞiddETME! başlığı altında etkinlik gerçekleştirmektedir.

UCLG MEWA (Birleşmiş Kentler Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı) ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği üyesi olmamız münasebetiyle bizlerde Gölcük Kent Konseyi olarak sevgi ile yoğurulmuş, eşit ve paylaşımcı bir dünya için ŞiddETME!diyor ve yapılan etkinliğe destek olmak adına Gölcük’te de toplanılıyor.

Bu anlamda Dünya Kadına Şiddetle Mücadele günü münasebetiyle düzenlenen etkinliğe Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk de katılım gösterdi.

Duygu ve düşüncelerini dile getiren Başkan Ellibeş, Kadınların hem çalışma hayatında hem aile içinde hem toplumsal hayatta hem de siyasette ayrımcılığa tabi tutulmadığı, şiddet görmediği ve kendilerini rahat hissettiği bir ortamın oluşturulmasını arzu ve temenni ettiğini, dile getirdi.

Gölcük Kent Konseyi kadınlara uygulanan her türlü şiddetin karşısında. Tüm unsurları ile kadına yönelik şiddet konusunda toplumda farkındalık yaratmak için çaba sarf ediyor. “Barışçıl Bireyden Barışçıl Topluma”, “Gölcük Öğrencileri Yaşam Becerilerini Geliştiriyor”, “Dedelerimizden Ninelerimizden Öğreniyoruz”, “Mutlu Aile Mutlu Toplum” gibi ortak olunan ve  işbirliğiyle yürütülen ve desteklenen projelerle bu konular işlenmekte. Bu anlamda Gölcük Kent Konseyi olarak tüm dünyadaki her türlü şiddetin sona ermesi arzu ediliyor ve bu yönde çalışmalar yürütülüyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,843 saniyede tamamlandı.