“Demokrasi medya ile işlerlik kazanır”

10 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2259 defa okundu.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Köken, “Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlerlik kazanmasının iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkün olacaktır” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basının, önemli ve etkin bir kamuoyu denetim aracı olma konumuyla, demokrasinin temel unsurlarından biri olduğunu söyledi. Köken, “Basın çalışanlarımızın, özellikle 15 Temmuz sürecinde alçak darbe kalkışmasına karşı, devletimizin ve milletimizin yanında yer alarak demokrasiden yana tavır koyması ve cesaretle olayların aydınlanmasını sağlaması takdire şayandır” ifadelerini kullandı.

BASIN BİR KAMU GÖREVİ YAPIYOR

Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlerlik kazanmasının iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkün olacağını belirten Köken, “Kocaeli basın camiasına emek verip, hayatını kaybeden basın mensuplarının rahmetle anıyorum. Aldıkları bilgiyi hızlı, doğru ve tarafsız bir şekilde halka ulaştırmak gibi bir kamu görevi yapan basınımızın, tüm gazetecilerin maddi ve manevi olarak daha iyi şartlarda görevlerini yapabilmelerini diliyorum” cümleleri ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,878 saniyede tamamlandı.