Başkan Ünal Köken, Yelkencioğlu Konağında Restorasyon Çalışmalarını Yerinde İnceledi

5 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2817 defa okundu.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in ilçenin tarihi ve tanıtılması konusunda yoğun emek harcadığı çalışmalardan bir tanesi olan Yelkencioğlu Konağı için start verildi.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in ilçenin tarihi ve  tanıtılması konusunda yoğun emek harcadığı çalışmalardan bir tanesi olan Yelkencioğlu Konağı için start verildi.

Başkan Ünal Köken: “Kandıra Belediyesi Olarak Yaptığımız Girişimler Sonuç Verdi, İlçemizin tarihi ve tanıtılması Konusunda yoğun emek harcadığımız çalışmalarımızdan bir tanesi olan Yelkencioğlu Konağı Restorasyonuna yönelik çalışmalarımıza start verdik” dedi. Başkan Ünal Köken’in ilçenin tarihi dokusunu yansıtan projeleri bir bir hayata geçiyor. Yelkencioğlu ailesiyle Kandıra Belediyesi arasında yapılan görüşmeler sonucunda bedelsiz olarak 100 yıllığına Kandıra Belediyesine tahsis edilen konakta restorasyon çalışmaları başladı. Çarşı mahallesinde bulunan Kandıra’nın tarihine tanıklık etmiş ve izlerini taşıyan Yelkencioğlu Konağındaki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Ünal Köken, konağımızı gezi evi ve müze olarak halkımıza kazandıracağız dedi. Çalışmalar konusunda bilgiler almayı ihmal etmeyen Başkan Köken, şu an şantiye çalışması yapılmış olup, restorasyon çalışmasına başlanan yapının bir an önce tamamlanması için çalışmaların hızla devam edeceğini vurguladı.

“Başkan Köken, Kandıra’da Bir İlke İmza Atıyor”

Kandıra’da bir ilke imza atacak olan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, ilçemize gelen misafirlerimizi ağırlayacağımız ve tarihi zenginliklerimizi sergileyeceğimiz konağımızın bütünlüğü korunacak dedi. Tescilli mimarlık örneği olan Yelkencioğlu Konağının restorasyon ve müze evi olarak aslına uygun biçimde projeler doğrultusunda tamamlanacağını anlatan Başkan Ünal Köken, ilçenin tarihi dokusunu yansıtan projelerine devam edeceklerini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

206 sorgu 0,857 saniyede tamamlandı.