• Dolar Alış / Satış: 3.55 / 3.557
  • Euro Alış / Satış: 3.874 / 3.881
  • KOCAELI:
  • Güneş: 05:53
  • Öğle: 13:05
  • İkindi: 16:53
  • Akşam: 20:03
  • Yatsı: 21:34
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Başkan Karabacak’tan 10 Kasım Mesajı

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2700 defa okundu.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlarken, zor günleri geride bırakan Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün kurum ve kuruluşlarıyla her geçen gün daha güçlü bir şekilde hedeflerine ilerlediğini söyledi.

Başkan Karabacak yayınladığı mesajda “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Kumandan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yılında saygı ve minnetle anıyoruz. O günün zor şartlarında kurulan Türkiye Cumhuriyeti özellikle 15 Temmuz darbe girişiminde adeta yeniden bağımsızlık mücadelesi vermiş ve halkımızın vatan aşkıyla sokaklara dökülmesinin ardından darbe girişimi engellenmiştir. Devamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetimizin kararlı tutumları sonucu alınan kararlarla hainlerin inlerine girilmiş ve tehlike bertaraf edilmiştir.

Geldiğimiz noktada büyük projelerle, bilimde ,sanayide, teknolojide ve ekonomik anlamda artık dünya devleriyle yarışan bir Türkiye var.Artık milli savunma sanayisiyle dosta güven veren, düşmana korku salan güçlü bir Türkiye var.Demokrasinin ve insan haklarının muasır medeniyetler seviyesine eriştiği, lider bir ülke olarak her alanda gelişimini sürdüren bir Türkiye Cumhuriyeti var.İçte ve dışta her ne kadar bizleri bölmeye çalışan unsurlar olsa da milli birlik ve bütünlük içinde hareket eden, tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet düsturundan hareket eden güçlü bir Türkiye var. Bizlerde yerel yönetimler olarak bölgemize her alanda hizmet etme aşkıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu kutsal vatan topraklarında, bağımsız, güçlü ve demokratik  bir ülke olarak hayatta kalmamızı sağlayan, Büyük Kumandan Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun silah arkadaşlarını, 15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,765 saniyede tamamlandı.