Başkan Baran Hacılarla Buluştu

15 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3285 defa okundu.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, bu yıl hac farizasını yerine getiren hacılarla yemekte bir araya geldi.

Körfez Belediyesi ilçedeki hac vazifesini yerine getiren bay ve bayan hacıları, yonca kebap salonunda verdiği akşam yemeği ile bir araya getirdi. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa eşi Bilge Baran, Körfez İlçe Müftü Vekili Ahmet Bulut, Başkan Yardımcısı İsa Taş, birim müdürleri ile bay ve bayan hacılar katıldı. Program, Körfez İlçe Müftü Vekili Ahmet Bulut’un yemek duası ile devam etti.

Başkan Baran: “ Allah Hac Vazifenizi Kabul Etsin “

Hac farzını yerine getirerek, Kutsal Toprakların maneviyatını yaşayan hacıların yaptıkları ibadetlerin kabul olması temennisinde bulunan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’’ Bu gün burada gönül soframızda siz kıymetli hacılarımız ile bir aradayız. Kutsal topraklardan aldığınız manevi havayı ve bereketi ailenizle, sevdiklerinizle en iyi şekilde paylaşmanız ümidiyle haccınızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Allah bizlere ve gidemeyenlere de bu kutsal görevi yerine getirmeyi nasip etsin. “ şeklinde konuştu. İsmail Baran’ın konuşmalarının ardından hacılar, Kutsal topraklarda yaşadıkları maneviyatı ve onlar için çok önemli olan anılarını anlattılar.

“ İslam Coğrafyamıza Dua Edelim “

İslam Coğrafyasında yaşanan sorunlara değinerek, samimiye ve içtenlikle gerçekleşen programda Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “ Sizlerinde bildiği üzere hem Ülke olarak, hem İslam coğrafyasında yaşayan Müslümanlar olarak zor süreçlerden geçiyoruz. İslamiyetin hâkimiyet kurmasını istemeyen dış güçler, Sudan’da, Arakan’da, Suriye’de, Gazze’de, Filistin’de Müslüman kardeşlerimizin kanını akıtmaya devam ediyor. Bize düşen en kutsal görev, din kardeşlerimizin üzerinden dualarımızı eksik etmememiz. Allah bu ümmetin yardımcısı olsun “ dedi.
Program sonunda Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, hacılara hediye takdiminde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

212 sorgu 0,836 saniyede tamamlandı.