Antalya EXPO Center’da Körfez Ödül Aldı

21 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5382 defa okundu.

Körfez Belediyesi, Antalya EXPO Center’da düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme yarışmasında “Hereke Kalesi Restorasyonu” ile ülkemizin en prestijli ödüllerinden birini daha aldı.

YAPEX Restorasyon Fuarı, restorasyon ve yapı sektörüyle; tarihi belediyeleri, akademisyenleri ve uzmanları bir araya getiriyor. Fuarın en önemli etkinliklerinden biri olan ve TKB tarafından 16 yıldır düzenlenen ‘Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nın ödül töreni, çok sayıda davetlinin katılımı ile Antalya’da yapıldı.

“HEREKE KALESİ RESTORASYONU” ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Belediye Başkanı İsmail Baran’ın Körfez’de, geçmiş uygarlıklara ve dönemlere ait mirasa hak ettiği saygının gösterilmesi ve tarihi yapıların korunmasını adına başlattığı restorasyon çalışmaları ülke genelinde büyük takdir gördü. Bu çerçevede Antalya EXPO Center’da düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme yarışmasına katılım sağlayan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Hereke Kalesi Restorasyonu” ile ödüle layık görüldü.

BAŞKAN BARAN, “KÖRFEZ, ANADOLU’NUN DENİZE AÇILAN KAPILARINDAN BİRİSİDİR”

Hereke Kalesi Restorasyonu ile ödülünü alarak basın mensuplarına açıklamalar yapan Belediye Başkanı İsmail Baran, “Körfez, tarih boyunca Anadolu’nun denize açılan kapılarından birisi olmuştur.” Dedi. Başkan Baran, Körfez’de tarihi değerlerin daha hızlı ve güvenilir bir şekilde gün yüzüne çıkarıldığını belirterek, alınan bu ödülün ise Hereke Kalesinde yaptıkları başarılı çalışmaları taçlandırdığını söyledi. Başkan Baran, “Körfez, Türkiye’nin marka değeri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Şimdi de tarihi ve kültürel mirasların korunması doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı taçlandırıyoruz. Bu önemli ödülü almamız bizleri gururlandırdı. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

_DSC0485BAŞKAN BARAN MİSAFİRLERİNİ KÖRFEZ BELEDİYESİ’NİN STANDINDA AĞIRLADI

Ödül töreninin ardından fuardaki Körfez Belediyesi Standına Başkan İsmail Baran, standda fuara katılım sağlayan Belediye Başkanlarını ağırladı. Antalya’daki Körfez Belediyesi’nin standına gelen Başkanlarla tek tek ilgilenen Başkan Baran katılımcılarla günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

ANTALYA YAPEX YAPI VE RESTORASYON FUARI’NDA KÖRFEZ STANDINA BÜYÜK İLGİ

Körfez Belediyesi, Antalya Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı’nda açtığı stantla ilgi odağı oldu. Tarihi kentlerin yerel yönetimleri ve koruma sektörü temsilcileri için son yıllarda önemli bir buluşma noktasına dönüşen YAPEX Restorasyon Fuarının bu yılki ana teması “Kültür mirası ve işlevlendirme” oldu.

HEREKE KALESİ’NİN MİNYATÜRÜ SERGİLENDİ

Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez standına gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirerek” Tarihi ve kültürel miras çalışmalarımızla ilçemizin önemli eserleri gün yüzüne çıkartıyoruz. Bunlardan sadece biri olan Hereke Kalemizi burada katılımcılara ve Türkiye’ye tanıtıyoruz. Ayrıca standımızı ziyaret eden misafirlerimize de çeşitli hediyeler takdim ederek Körfez’in gizli kalmış değerlerini ülkemizin dört bir yanına ulaşmasını sağlıyoruz.” Dedi.

Körfez Belediyesi, ödüllü Hereke Kalesi Restorasyonunun minyatürünü açtığı stantta katılımcılara sergiledi. Büyük ilgi gören Hereke Kalesi minyatürünü belediye personelleri standı ziyaret eden katılımcılara anlattı.

_DSC0573 (2)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,838 saniyede tamamlandı.