Üzülmez, Vuslat Platformunun Davetlisiydi

8 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3429 defa okundu.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, hafta sonu Uluslararası Vuslat Derneği – Vuslat Platformu’nun davetlisi olarak “Ufuktaki Yeni Türkiye Gençlik ve Geleceği” sempozyumuna katıldı.

İslam coğrafyası başta olmak üzere, tüm dünyada yaşanan sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi tartışmaları, İslam medeniyeti kapsamında değerlendirerek, karşı karşıya kalınan sorunların tespitini yapıp, çözüme ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla yapılan “Ufuktaki Yeni Türkiye Gençlik ve Geleceği” sempozyumuna, siyasetçi ve akademisyenlerin ilgisi büyük oldu. Sivil toplum kuruluşlarına ve özellikle gençlik çalışmalarına verdiği destek  ile bilinen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de sempozyumun davetlileri arasında yer aldı.

Vuslat Platformu tarafından Bolu’da, Abant Tabiat Parkı’nda bulunan Abant Palace Otel’de düzenlenen ve üç gün süren ‘Ufuktaki Yeni Türkiye Gençlik ve Geleceği’ sempozyuma; Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Bolu Valisi Aydın Baruş, Düzce valisi Zülkif Dağlı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, Ak Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, eski Orman Bakani Osman Pepe, eski Şanlıurfa Belediye Başkanı ve Milletvekili İbrahim Halil Çelik, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Vuslat Platformu Başkanı Hamza Cebeci ile aralarında akademisyenlerinde yer aldığı 500 kişi  katıldı.

Kurtulmuş’tan Avrupa’ya : Bu bizim meselemiz

Sempozyumu, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve  Kocaeli Üniversitesi öğrencileriyle birlikte takip eden Başkan Üzülmez, oturumları dikkatle takip ederken, aralarda da siyasiler ve akademisyenlerle istişare etme imkanı buldu. Konuşmacıların hemen hepsinin gündem maddelerinin başında gelen 15 Temmuz darbe girişimi ve terör örgütlerinin dışında, gençlik politikaları, gelişmişlikte gençliğin rolü, siyasette gençliğin rolü ve sosyo-ekonomik hayatta gençliğin işlevleri gibi başlıklarda da sunumlar yapıldı.  Sempozyumun kapanış oturumunda konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise HDP’li bazı milletvekillerinin tutuklanmasıyla ilgili Avrupa’dan gelen tepkilerle ilgili eleştirilere yanıt verdi. Kurtulmuş konuşmasında; “Şimdi Avrupa’da bazı ülkeler HDP’li vekillerin tutuklanması meselesindeler. Bu hukuki bir süreçtir. Sizde herhangi bir hukuki süreç olduğu zaman ‘Bu bir hukuki süreçtir’ diyorsunuz. FETÖ ile ilgili ’verin bu adamı’ dediğimiz zaman ‘Bu hukuki bir süreçtir’ diyorsunuz. Türkiye zarar görmesin gözaltına alın dediğimiz zaman yine ’Bu bir hukuki süreçtir diyorsunuz. Tamam, bizdeki hukuki bir süreçtir. Bizim hukuki süreçlerimize kimsenin burnunu sokmasını istemeyiz. Nasıl başka ülkelerin hukuki süreçleri bağımsızsa Türkiye’nin de hukuk sistemi bağımsızdır.” ifadelerini kullandı.

Üzülmez : Gençlerin sesine kulak vermeliyiz

Sempozyumla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Üzülmez, “Vuslat Platformunun organize ettiği ve yine çok verimli, amacına uygun olarak gerçekleşen programlardan biri oldu. Ufuktaki Yeni Türkiye,  Yeni Türkiye’de Gençlik ve geleceği ile  ilgili kısa, orta ve uzun vadede değerlendirilebilecek sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı ve önemli tespitler yapıldı. Gençlerin gözüyle ve bakış açısıyla  konuları irdeleme imkanı da bulduk. Konusunda uzman akademisyenlerin hazırlayacağı sempozyum kitapçığı da bu konularda önemli bir yol haritası ve rehber niteliğinde olacaktır.” Dedi.  Başkan Üzülmez, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve üniversite öğrencileri, kapanış oturumundan sonra Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile hatıra fotoğrafı çekildikten sonra otelden ayrıldılar.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,876 saniyede tamamlandı.