Tahsin Tarhan O Sorunun Cevabını Bakan Işık’tan Aldı

7 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3825 defa okundu.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın verdiği soru önergesini yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, kışla arazilerinin yerel yönetimlerin yetersizliği nedeni ile TOKİ’ye devredildiğini ifade etti.

Verdiği soru önergesine verilen yanıtı değerlendiren CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan; “Sayın Bakan 2006-2015 tarihleri arasında muhtelif illerde 244 adet parselin 3 milyarı geçen bir bedel karşılığında TOKİ’ye devredildiğini söylüyor. Kentlerin en güzel alanlarında yer alan bu arazilerin denetimden yoksun TOKİ’ye devrini anlamak mümkün değil. Askeri kışla arazilerinin bulundukları yer açısından önemi var. Bu konuda hassasiyet gösterilmesi gerekirdi.  Bu alanların öncelikle ilgili yerlerde eksik olan kamu binaları için tahsisi, kalan bölümlerinin ise yeşil alan olarak korunması çok daha doğru olurdu.” dedi.

“TOKİ BAŞKANLIĞI’NA DEVİR YOK”

Kocaeli’nde iki askeri kışla olduğunu hatırlatan CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, “Kocaeli’ndeki Şehit Çavuş Engin Aydın Kışlası’nın TOKİ’ye devredildi. Darıca’da bulunan Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Kışlası ile ilgili olarak önceki Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Mart 2016 tarihinde yine soru önergemize verdiği yanıtta,33 bin metrekarelik 3 parselin TOKİ’ye devri ile ilgili başlatılan çalışmaların devam ettiğini ifade etmişti. Sayın Fikri Işık’ın verdiği yanıtta ise TOKİ’ye bir devir olmadığı ifade ediliyor. Bu süreci yakından takip etmeye devam edeceğiz. Bir kısmı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Darıca’daki askeri kışla arazisinin kamunun kullanımına yönelik değerlendirilmesi gerekiyor” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,827 saniyede tamamlandı.