Şemsettin Ceyhan Taksicileri Ağırladı

23 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3888 defa okundu.

Köprü Taksi Durağı çalışanlarının ziyareti sırasında konuşan Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Araçlar taksici arkadaşlarımızın güvenliği için daha da tedbirli hale getirilmeli” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan geçtiğimiz gün Köprü Taksi Durağı çalışanlarını ziyaret ederek taziye dileklerinde bulunmuştu. O taksi durağının çalışanları da Şemsettin Ceyhan’a iadeyi ziyarette bulundu. Ceyhan geçtiğimiz günlerde cinayete kurban giden taksici Halil Güney’in cinayetinin faillerinin kısa zamanda yakalanması temennisinde bulundu. Taksicilerin yaşadığı sorunlara dikkat çeken Ceyhan, ”Alınması gereken önlemler adına fikir alış verişinde bulunmalıyız. Dün Emniyet müdürümüzle de görüştük. Şu anda kaçak olanlar umarım kısa sürede yakalanır ve bunu neden yaptıklarını  açıklarlar. Olay hukuksal olarak organize olmaktan ziyade adi bir olay. Umarım bu failler yakalanır ve kanun önünde alması gereken en ağır cezayı alırlar. Mobese kamerasının çalışmadığı yönünde bir bilgi yok. Olay durak önünde olmuyor. Araca biniş duraktan değil” dedi. Mesleğin kendi ruhunda bazen gece çalışan arkadaşlar için risk vardır diyen Ceyhan, ”Araçlar taksici arkadaşlarımızın güvenliği için daha da tedbirli hale getirilmeli. Mobese de bir sorun olmadığını teyit ettirdik. Bundan sonra böyle bir şeyin olmaması için sizlerin taleplerini dinlemek isteriz. Ne zaman derseniz bir çalışma kabaca ortaya çıktıktan sonra taksicimizin canı için vekillerimizle de bir araya gelir bir çalışma yaparız.  Bu çabayı oy için değil taksicimizin canı için sergiliyoruz. Tekrardan başımız sağ olsun Allah artık kalanlara uzun ömür versin” dedi.

UKOMEDE BU SİSTEM OLMALI

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın ardından konuşan Kocaeli Şoförler Odası Başkanı Kemal Kaya,” Bu maalesef 3. Oluyor. Gaspa dayalı bir olay yaşandı. Taksi şoförlerimizin güvenlik içerisinde bulunması için girişimlerde bulunduk. Araç takip sistemi konusu var birde. Burada nasıl bir uygulama yaparız taksici arkadaşlarımızla konuşacağız. Bu sistem ucuz bir sistem değil fakat muhakkak bu sistem kurulmalı. Koruyucu bir kabin diye bir sistem de var. İnşallah bu son olur. Caydırıcı bir ceza verilmeli. Bence bu gibi konularda idam gelmesi lazım” şeklinde konuştu. Şoförler Odası Başkanı Kemal Kaya’nın ardından konuşan Köprü Taksi Durağı Başkanı Levent Uzun, ” Ben 26 senedir bu camianın içerisindeyim. Biz toplu taşıma aracı olmadığımız için kamerayla ilgili bazı hukuksal problemler var. Vatandaş taksiye bindiğinde özel. Bunun bir ucu emniyet güçlerinde olmalı. Yoksa zaten arabamı yaktı bitti. Bir panik butonu olacaksa o da emniyete bağlı olmalı. Ya da UKOME’de böyle bir sistem olmalı” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,844 saniyede tamamlandı.