Şemsettin Ceyhan, “Kocaelispor Sadece Ak Parti’nin Sorunu Değil”

19 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4707 defa okundu.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın ziyareti sırasında konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan küme düşme tehlikesi olan Kocaelispor’la ilgili, “Bu konunun sadece AK Parti’nin sorunuymuş gibi algılanması bizim için büyük haksızlık. Kentin takımı olgusuna saygı duyuyoruz. Sorunun çözülmesinde diğer il başkanları gibi şahsi olarak kendi cebimizden olabilecek şeyleri yapabilmek için gayret ederiz” dedi.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimi AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ı partisinin il binasında ziyaret etti. Ziyarette ilk sözü alan AK Parti İl Başkanı Ceyhan, Sarıbay ve yönetimini ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Ceyhan, “Bu kentte siyaset yapıyoruz. Bizler iktidar partisi olarak kentte sorumluluğu aldık. Son 4-5 aydır da yedi ilk başkanı olarak kentin sorunlarını konuşup müzakere etmekten ve iyi sonuçlar almasına şahit oluyoruz. Bu ziyaretin hayırlara vesile olacağına inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

HER ŞEYE KARŞIYIM POLİTİKASI YOK
Siyasi partilerin ülkelerin vazgeçilmez unsurları olduğunu belirten CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, “Siyasi partiler arasında bir hizmet yarışı var. Biz siyaset kalite getirmek zorundayız. Bir şeyleri bölüşmek değil, daha iyi hizmet yarışındayız.  Diğer il başkanlarından da bunun karşılığını alıyorum. Ceyhan, ‘ben iktidarım, çaldığım düdük’ demeden bizi dinliyor. Bu memlekette iyi olan her şeyin yanındayız. Eskisi gibi her şeye karşıyım politikası bu memlekette yok” açıklamasında bulundu.

KOCAELİSPOR’UN DURUMU BUGÜN OLMADI
Kocaelispor’un küme düşmesiyle karşı karşıya kalması durumu hakkında görüş bildiren Başkan Ceyhan, “Kocaelispor’un mali olarak karşı karşıya kaldığım durum bugün ortaya çıkan bir durum değil. Ciddi bir rakamdan bahsediyoruz. Bundan daha büyük bir durum var o da Kocaelispor’un içinde bulunduğu borç durumu. KEV tesisleri arazisinin değerlendirilmesi ve Kocaelispor’un borçlarına yönelik ödenmesi gereken imar da dahil olmak üzere atılacak adımlara ve TOKİ destekli projelere biz, büyükşehir belediye başkanımız ve bakan bey de olmak üzere destek olacağımızı söyledik ve yine söylüyorum.

14801192_10208551113788108_1892977181_nHERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYSUN
Ama bu konu sadece AK Parti’nin sorunuymuş gibi algılanması bizim için bit haksızlık. Kentin takımı olgusuna saygı duyuyoruz. Sorunun çözülmesinde diğer il başkanları gibi şahsi olarak kendi cebimizden olabilecek şeyleri yapabilmek için gayret ederiz. Konuyu sadece büyükşehir belediyesinin kasasından yapalım demenin hakkaniyetli olduğunu düşünmüyorum. Sorun sadece borç değildir. Bu sorunu geçtikten sonrada başka sorunla karşı karşıya kalacağız. Gelin Kocaelispor’a kim emek verdiyse, herkes taşın altına elini koysun”

BU TAKIMA DESTEK VERECEKSİNİZ
Sarıbay, “Kocaelispor bu şehrin takımı. Takımı düzlüğe çıkartmakta hepimizin elimizde. Bir yerde yanlış yapıyoruz. Birileri diyor ki ‘belediye çözsün’. Kimse kamunun parasını gidip kulübe veremez. ‘KEV satılsın, borçlar ödensin’ diyor. KEV yardım vakfı değil, eğitim vakfıdır. Kamunun parası verilmez ama nasıl ki Birlikspor kurulduysa, ona para toplandıysa, onun gibi bir yardım toplanabilir. Şehirde büyük şirketler var. Kent büyükleri onları çağırıp, ‘bu takıma destek vereceksiniz’ diyecek. Hiç birinin ‘hayır’ deme şans yok. Herkesten katkı için yardım istenebilir” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,838 saniyede tamamlandı.