Sedat Arı’nın misafirleri bu sorulara hazırlıklı olun!

4 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
11898 defa okundu.

MHP Kocaeli teşkilatlarının yakından tanıdığı isim Sedat Arı, kendisine ziyarete gelen ülkücüleri 10 sorudan oluşan testten geçiriyor. Soruların cevap anahtarı olarak ise Ülkü Ocaklarını gösteriyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli teşkilatlarında yıllarını partiye veren ve değişim sürecinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanında duruş sergileyen Sedat Arı’nın ofisi MHP’liler için toplantı yeri gibidir. Arı’nın ofisine hem yerelden hem de genel merkezden sürekli misafirler gelir ve süreci değerlendirir.

ÜLKÜCÜLÜK SEÇME SINAVI İLE KARŞILIYOR

Kurultay tartışmaları başladığı dönemde sosyal medya hesabından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanında duruş sergileyen Arı, bugünlerde misafirlerini bir sürprizle karşılıyor. Ülkücülerin en uğrak yeri olan Arı, gelenleri internette yayılan “Ülkücülük Seçme Sınavı” ile test ediyor.

CEVAP ANAHTARI ÜLKÜ OCAKLARINDA

İnternet ortamında hızlıca yayılan Can Mustafa Çebi isimli bir vatandaşın hazırladığı “Ülkü Seçme Sınavı’nda” toplamda 10 soru bulunuyor. Soruların çoğunluğu kurultay ve MHP tarihiyle ilgili 5 cevap şıkkı olan soruların cevap anahtarı olarak ise Ülkü Ocakları gösteriliyor. Soruların ana teması ise Meral Akşener olması dikkat çekiyor.

İşte Sedat Arı’nın soruları; 

1 – DYP’de siyaset yaparken “Uzun süredir DYP’yi bırakıp başka bir partiye geçeceğim yolunda spekülasyonlar yapılıyor.Ben 1993 yılı Kasım’ında DYP’ye üye olup nikah kıydım. Benim nikahım “Katolik Nikahı” gibi boşanması olmayan bir nikahtır. DYP üyesi olmayı şeref sayıyorum. Benim evladıma bırakacağım tek miras DYP’dir” cümlesini kurduktan sonraki yıllarda ANAP,AKP ve MHP’de siyaset yapan Meral ablanın kıydığı  politik nikahlar aşağıdakilerden hangisinde doğru sıralama ile verilmiştir?

 

A ) Ortodoks-Protestan-Buda

B ) Kalvinist-Luteryan-Baptist

C )Maniheist-Zerdüşt-Musevi

D ) Konfüçyüs-Hindu-Tao

E ) PPN (Profesyonel Politikacı Nikahı)

 

2-  Meral ablanın  AKP saflarında iken sarf ettiği “Eskiden ………….,şimdi demokrat oldum” sözünde ifade edilen ve soruda noktalı olarak verilen yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir ?   Ocağın Atsız kolundaydım Nasyonal Sosyalisttim Devrimciydim Buralar hep dutluktu Ülkücüydüm     3- Meral abla, 1994 senesinde DYP’li sanıp sonra MHP’li olduğunu öğrendiği kişiye “Bırakın bu işleri,artık bu işler mi kaldı” dediğinde MHP genel başkanı kimdir?

 

A ) Turgut Özal

B ) Mihail Gorbaçov

C ) İsmet İnönü

D ) Makedonyalı Büyük İskender

E ) Alparslan Türkeş

 

4-Nazlı Ilıcak’ın “Hiç tereddüt etmesin çıksın ortaya, zaten kendisini MHP’yi merkeze taşıyacak bir lider olarak görmekteyim”,Hüseyin Gülerce’nin “Fethullah Gülen’e çok yakın bir isimdir. Şahidi benim”, Önder Aytaç’ın “O içimizden biri” dediği ve “İşte Sayın Gülen’in yapmaya çalıştığı gibi farklı görüşler arasında konuşmayı, mutabık kalınabilecek noktaları ortaya koyabilmek için bir çalışma yapmanın kimseye zararının olmadığı aslında faydasının olduğuna inanıyorum. Eğer 80 öncesinde bu yapılabilmiş olsaydı o kadar pırıl pırıl genç belki bugün yaşıyor olacaktı” sözleriyle bilinen abla kimdir?

 

A ) Güzin abla

B ) Perihan abla

C ) Milli Piyango Bayi Nimet abla

D ) Bizim mahalledeki Nezaket abla

E ) Meral abla

 

5- Başbuğ’un başında bulunduğu MHP’yi bölen BBP kadrosu içinde yer alan,daha sonra tekrar MHP’ye gelen ,kısa süre sonra MHP’den ayrılıp,”Bugün 40 yıllık geçmişimi geride bırakarak,CHP adayı olmamla ,geride kalan bütün tartışmalar bitecektir” diyen CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın danışmanlığını yapan,2012 kurultayında Koray Aydın’ı,son yaşanılan kurultay sürecinde de Meral ablayı destekleyen yazar kimdir?

 

A ) Ahmet Hakan Coşkun

B ) Emin Çölaşan

C ) Engin Ardıç

D ) Kötü Kedi Şerafettin

E ) Servet Avcı

 

6- Meral ablanın AKP’li günlerinde, Recep Tayyip Erdoğan’la katıldığı yurt gezileri sırasında çocuklara yapmamalarını telkin ettiği işaret nedir?

 

A ) Orta parmak

B ) Zafer işareti

C ) 4 parmaklı Rabia selamı

D ) “Nah” işareti

E ) Bozkurt selamı

 

7- Türk Milliyetçiliği fikrinin siyasi temsil noktası olan MHP’de, MHP ve Ülkü Ocakları’ndan başka kurumlarda yer almış kişilerin asla gelemeyeceği makam aşağıdakilerden hangisidir?

 

A ) Milletvekilliği

B ) Belediye Başkanlığı

C ) Yöneticilik

D ) Çaycılık

E ) MHP Genel Başkanlığı Makamında somutlaşan Ülkücü Hareket’in Liderliği

8- Meral abla, milletvekili listelerinde yer aldığı 7 Haziran seçimlerinden 1 ay önce, “Çok iyi bir stratejik akla sahiptir. Satranç oyuncusudur, hep 5 hamle sonrasını görür. Bazı şeyleri göze alır ama demokrasinin yanında durur. Partiye zarar getirecek bir şey Türkiye’ye faydalıysa onu yapar. Rastgele konuşmaz. Çok edeplidir. Çocuğu yaşında birini de ceketini ilikleyerek karşılar. ……. …’i kamuoyuna doğru düzgün anlatamamamız bizim eksikliğimizdir. ……. …. ile daha rahat ve sükunet içinde çalışılıyor. Fikirlerimizi çok rahat ifade edebildiğimiz biri” şeklinde yaptığı açıklamada nokta ile belirtilen yerlerde hangi liderin adı vardır?

A ) Tansu Çiller

B ) Mesut Yılmaz

C ) Recep Tayyip Erdoğan

D ) Mahatma Gandi

E ) Devlet Bahçeli

 

9 ) Son yaşanılan kurultay sürecinde MHP’de değişim gibi bir talepleri olmayanlar kimlerdir?

A ) Eskiden Marksist olup bugün liberal geçinen İstanbul sermayesi beslemesi yazar çizer takımı

B ) Hayatında hiç MHP’ye oy vermediği halde “Devlet Bahçeli gitsin oyum MHP’ye” diyen AKP’liler

C ) Kendisine siyasi bir kuluçka alanı arayan Gülenciler

D ) Perinçekgiller ve vaktiyle Başbuğ’u bırakıp BBP’ni kuran,şimdi de BBP’ni ortada bırakanlar

E ) Alparslan Türkeş’ten miras kalan Ülkücü çizgiyi korumaya çalışan Ülkücüler

 

10 ) MHP’nin amacı aşağıdakilerden hangisidir?

A ) Kanser hücresi ideolojisi olan “Büyümek için büyümek”

B ) İktidar ihtimali uğruna paradigmasını değiştirmek

C ) Kırk kapı gezmiş siyaset kaşarlarının ve merkez sağ eskilerinin egolarını tatmin etmek

D ) Babanneleri başbakan yapmak

E ) Türk Milliyetçiliği fikrini,Ülkücü dünya görüşü çerçevesinde geniş halk kitleleriyle buluşturup aleme nizam vermek.

 

Dip Not : Cevap anahtarını bulunduğunuz kentteki en yakın Ülkü Ocakları’nda çay içen bir bilenden temin edebilirsiniz…

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,830 saniyede tamamlandı.