Ruhittin Sönmez; “KHK’lar ile devlet yeniden dizayn ediliyor”

26 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4653 defa okundu.

Kanun Hükmünde Kararnamelerle kamuda yaşanan görevden almalara Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez; “KHK’lar ile devlet yeniden dizayn ediliyor. Bunu doğru bulmuyoruz” cümleleri ile tepki gösterdi.

Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ\PYD operasyonları kapsamında alınan Kanun Hükmünde Kararnamelere sert eleştiri Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez’den geldi. Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta konuşan Başkan Ruhittin Sönmez, “KHK’lar ile devlet yeniden dizayn ediliyor. Bunu doğru bulmuyoruz” dedi.

ATAMA REKTÖRÜ DOĞRU BULMUYORUZ

Alternatifsiz rejimin demokrasi olduğunu vurgulayan Başkan Ruhittin Sönmez, “Hükumete kısa süreli olağanüstü yetki verilmesi ve OHAL’in uzatılması haklıdır. Fakat KHK’lar ile devletin yeniden dizayn edilmesini doğru bulmuyoruz. KHK ile Rektörlerin seçimini atama ile yapılmasını doğru bulmuyoruz” ifadelerini kullandı.

FETÖ’NÜN ÜST KADROSUNA DOKUNULMUYOR

Sönmez, “Kamuda yargılama olmadan görevden alınmalar yanlıştır. Görevden atılmaları doğru bulmuyoruz. Görevden atılmalar ve ihraçlar yargılama sonrası yapılmalıdır. FETÖ’nü alt kısmı, orta kısmı ve üst kademesi noktasında, üst kademe denilen çekirdek kadro hedef alınmaması sadece alt tabaka hedef alınması sürece fayda değil zarar veriyor” cümleleri ile konuşmasına son verdi.

DSC_0423

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

206 sorgu 0,826 saniyede tamamlandı.