Radiye Sezer Katırcıoğlu’ndan Ayşegül Terzi Tepkisi

21 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
8982 defa okundu.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, hemşire Ayşegül Terzi’ye tam destek verdi. Katırcıoğlu, “Şort ya da başörtüsü hiç farketmez. Herkes özgür, istediği hayat felsefesi kendi yaşantısını biçimleyebilir” dedi.

Hemşire Ayşegül Terzi‘nin Çekmeköy’de, belediye otobüsünde darbedilmesiyle ilgili yaşanan olayı kınayan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında olduklarını belirtti. Katırcıoğlu, “Hiçbir kadına kılık ve kıyafeti nedeniyle ya da herhangi bir sebeple fiziksel ve sözel şiddet kesinlikle kabul ettiğimiz birşey değildir.” ifadesini kullandı.

kimse karışamaz, karışması da doğru değildir

Hukukçu olmayı çok istediğini, ancak başörtüsü nedeniyle üniversiteden mezun olamadığını dile getiren Katırcıoğlu, şöyle devam etti:  “Şimdi Mecliste başörtülü arkadaşlarımız var. Şeriat mı geldi, İran mı olduk, Laiklik mi elden gitti? Bunlar Türkiye üzerine yapılan operasyonların farklı versiyonları. Şort ya da başörtüsü hiç farketmez. Herkes özgür, istediği hayat felsefesi kendi yaşantısını biçimleyebilir, bunun üzerine yaşar, bu konuda özgürdür. Buna kimse karışamaz, karışması da doğru değildir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,840 saniyede tamamlandı.