OHAL Sadece Muhalefete mi?

21 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2646 defa okundu.

Yarın mecliste oylamaya sunulacak olan tecavüzcülerin mağdurla evlenmesi durumunda cezasının ertelenmesine ilişkin yasa tasarısıyla ilgili yapmak istedikleri açıklamayla ilgili Kaymakamlıktan red cevabı alan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, “Aşağıda basın açıklamamıza izin verilmedi yapmadık. Ancak iki gün önce AKP neden yapabiliyor. KHK’ler, OHAL sadece muhalefete mi” diye sordu.

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, tecavüzcülerin mağdurla evlenmesi durumunda cezasının ertelenmesine ilişkin yasa tasarısına tepki göstermek amacıyla İl Gençlik Kolları olarak, CHP İzmit İlçe Başkanlığı önünde yapacakları imza kampanyasına Kaymakamlığın izin vermemesi üzerine basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamasında sert eleştirilerde bulunan Erinç, AK Parti’nin Yürüyüş Yolu’nda Çocuk Hakları Günü ile ilgili sergi açmalarına izin verildiğini belirterek “OHAL sadece muhalefete mi? Vali ve Kaymakamlar, yanlı tavrını değiştirmezse biz de tavrımızı ona göre değiştirmek zorunda kalacağız. Halep oradaysa arşın da burada. Bugün biz tecavüzcülerin sapıkların zihniyeti bozukların aklanmasına karşı yarın Mecliste görüşülecek yasa ile ilgili imza kampanyası başlatacaktık. Bunu ilçelerimize yaydık. Bazı ilçelerimizde izin verilmedi. İmza toplamayı başarabilen ilçelerimiz oldu. Buna neden izin verilmiyor? Bu işin siyaseti yok. Siyasi iktidar bunu aklamaya çalışıyor ama vicdanı olan kamu görevlileri buna kaşı çıkmamıza nasıl izin vermiyor ben bunu merak ediyorum” ifadelerine yer verdi.

AKP NEDEN YAPABİLİYOR?

Açıklamasına devam eden Erinç “İki gün önce AKP Gençlik Kolları İzmit Fethiye Caddesi’nin önünde Yürüyüş Yolu’nda Çocuk Hakları ile ilgili sergi açabiliyor. Biz çocuklara çocuk gelinlere tecavüzcüleri aklanmasın diye imza toplamaya çalışıyoruz. Buna izin verilmiyor. Erinç, AK Parti’nin Çocuk Hakları Günü ile ilgili Yürüyüş Yolu’nda sergi açmasına izin verilirken CHP Gençlik Kolları’na neden izin verilmediğine tepki göstererek “Devlet kurumları, devlet yöneticileri tarafsız olması gerekiyorken insanların aklıyla oynar gibi AKP’liler Ankara’da Mecliste çocuk tecavüzcülerini aklamaya çalışırken aynı günlerde AKP Gençlik Kolları çocuk haklarıyla alakalı bir sergi açıyor. Algı operasyonu yürütüyorlar. Bu kadar ahlaksızlık bu kadar terbiyesizlik olmaz. Bu işin siyaseti kalmamıştır. Devlet görevlilerine bu zamana kadar OHAL dahil olmak üzere aldıkları bütün Kanun Hükmündeki Kararnamelere eleştirilerimizi sunduk. Saygı gösterdik. Kararı uygulamaya çalıştık. Aşağıda basın açıklamamıza izin verilmedi yapmadık. Ancak iki gün önce AKP neden yapabiliyor. KHK’ler, OHAL’ler sadece muhalefete mi” diye sordu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,819 saniyede tamamlandı.