Milli Görüşün En Kritik YİK Toplantısı

22 Ekim 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4329 defa okundu.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu’nun Büyük Kongre öncesi yaptığı nihai değerlendirme toplantısı sona erdi. Kongreye tek liste ile gidilmesi kararı alındı. SP Kocaeli teşkilatlarının gönlünde yatan aslan merak ediliyor.

Milli Görüş camiasının büyük bir heyecanla beklediği 6. Olağan Büyük Kongresi öncesinde tüm teşkilat mensuplarıyla yapılan istişarelerden sonra Yüksek İstişare Kurulu bugün Cuma namazından sonra toplandı. Saadet PartisiGenel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Recai Kutan, Şevket Kazan, Ahmet Tekdal, Yasin Hatipoğlu, Temel Karamollaoğlu ve Mustafa Kamalak katıldı.

GENEL BAŞKAN ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA AÇIKLANACAK

1 Ekim tarihinden bu yana devam eden geniş kapsamlı temayül yoklamalarının masaya yatırıldığı toplantıda, ittifakla, Büyük Kongre’ye tek liste ile gidilmesi konusunda tavsiye kararı alındı. 6. Olağan Kongre için tavsiye edilecek Genel Başkan adayı ise, başta sosyal medya olmak üzere, parti üzerinde herhangi bir yıpratma ve spekülasyona imkan vermemek için yine Yüksek İstişare Kurulu tarafından önümüzdeki hafta açıklanacak.

YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk toplantı sonrası Milli Gazete’ye şu değerlendirmeyi yaptı; “Yaklaşık bir aydır çok hassas ve titiz bir istişare süreci yürütüyoruz. Gerçekten bütün siyasi partilere örnek teşkil edecek bir çalışma ortaya konuldu. Parti delegelerimizden, İl başkanlarımıza, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları’mızdan, bütün Milli Görüşçü kuruluşun başkan ve yönetimlerine kadar bütün teşkilat kademelerimizle bir araya geldik.  Hepsinin görüş ve önerilerini aldık.  Bununla da yetinmeyip, Türkiye’nin önde gelen kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşu  temsilcileriyle  fikir alışverişinde bulunduk. Çünkü hep söylediğimiz gibi, bütün bu çalışmalarda bizim tek gayemiz, davamızı bir adım ileriye taşımaktır. Her şeyi davamız için yapıyoruz. Milli Görüş Hareketi’ne mensup insanlar, davasını, her zaman nefsinden önde tutmuştur. Bir aydan bu yana devam eden istişare süreci de bunun en güzel numunesi olmuştur. Ben bütün teşkilat mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

saadet_partisi_yik_toplantisi_sona_erdi21102016361 (1)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,824 saniyede tamamlandı.