Milletvekili Hürriyet, Çevre Sorununu Meclise Taşıdı

17 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4005 defa okundu.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, yıllar önce kapatılan Tavşancıl eski çöplüğünün patlama riski bulunduğunu belirterek Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi uyardı.

Dilovası Tavşancıl mahallesinde yaklaşık 6 yıl önce üzeri toprak örtülerek kapatılan çöplükten aşırı duman yükselmesi üzerine CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet harekete geçti. CHP Dilovası ilçe Başkanı Kerem Aydemir‘in ortaya çıkardığı söz konusu tehlike üzerine Milletvekili Hürriyet konuyu meclise taşıdı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki‘yi uyardı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Milletvekili Hürriyet, “Dilovası ilçesi Tavşancıl mahallesinde bulunan ve yaklaşık 5-6 sene önce üzeri toprak dökülerek kapatılan eski çöplükten toprağın altında sıkışan metan gazlarının havalandırılmasının bulunmaması nedeniyle gün aşırı dumanlar yükselmektedir. Duman salınımının yoğunlaştığı zamanlarda itfaiye ekipleri bölgede soğutma çalışması yapmakta ancak bu da yeterli olmamaktadır. Bölgede en kısa zamanda önlem alınmaması durumunda İstanbul Ümraniye Çöplüğünde yaşanan patlama benzeri bir patlama yaşanacaktır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,830 saniyede tamamlandı.