MHP’de Kongre Heyecanı Başladı

24 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7578 defa okundu.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de MHP il ve ilçe teşkilatlarını kongre heyecanı sardı. Teşkilatların tazeleneceği kongreler için adaylığını açıklayan ilk isim Alperen Oruç. Partinin tanınmış simalarından Alperen Oruç yaptığı yazılı açıklama ile MHP Başiskele ilçe başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

MHP’de yaklaşan kongre tarihleri il ve ilçe teşkilatlarında hareketliliğe yol açtı. Yakın zamanda başlaması düşünülen kongrelerde adaylar yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. MHP İL Başkanı Aydın Ünlü daha önce yaptığı açıklamada gönlünün tek adaylı kongrelerden yana olduğunu ancak yarışa katılmak isteyen hiç kimsenin de önünün kesilmeyeceğini belirtmişti. Bu kapsamda adaylığını açıklayan ilk isim MHP’nin tanınmış simalarından Alperen Oruç.

BEKLENEN OLMADI

Partinin beklediği başarıları elde edemediği ilçelerden biri olan Başiskele’de adaylığını açıklayan ilk isim Alperen Oruç oldu. Yaptığı yazılı bir açıklama ile MHP Başiskele ilçe başkanlığına adaylığını duyuran Oruç, “Bu kararımı anlayışla karşılayan Serkan Günaydın başkanıma teşekkür ediyorum. Bu bir hizmet ve bayrak yarışıdır. Adaylığım birçok kişinin alışagelmiş alışkanlıklarına ters gelebilir. Kimsenin adamı ya da adayı değilim” ifadelerine yer verdi.

ALPEREN ORUÇ KİMDİR?

1981 İzmit doğumlu olan Muhammet Alperen Oruç aslen Yeniköylü olup İzmit Çukurbağ mevkiinde büyümüştür. Siyasi hayatına 2000 yılında BBP ile başladı. Daha sonra MHP’ye geçti ve eski başkan Muzaffer Yılmaz’ın yönetiminde yer aldı. Daha sonra Yılmaz’ın istifası sonrasında başkanlığa atanan Serkan Günaydın ile hareket etti. Halen ilçe sekreteri olarak görevde bulunan, ayrıca Başiskele Pazarcılar Derneği yönetiminde de yer alan Oruç, evli ve iki çocuk babasıdır.ALPEREN ORUÇ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,840 saniyede tamamlandı.