MHP Kocaeli’den 122 adet FETÖ Mağduru Dosyası Gönderildi

26 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
10764 defa okundu.

OHAL kapsamında ihraç edilen 4 bin 866 kişinin adını MHP Genel Merkezi, hükümete iletti. 4 bin 866 kişinin 122’sinin Kocaeli’nden gönderildiğini belirten MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, “Mağduriyet yaşanmaması için Genel Merkezimi komisyon kurdu. Bizde Kocaeli’nde kimseyi geri çevirmedik” dedi.

MHP Genel Merkezi, “FETÖ soruşturması” kapsamında “örgütle bağlantısı olmayan kesimlerin” ve OHAL kapsamında meslekten ihraç edilenlerin dosyalarının yeniden incelenmesi talebiyle hükümete 5. kez dosya verdi. MHP’nin hükümete ilettiği 5. dosya bu kez 1633 kişiden oluşuyor. MHP bugüne değin AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül’e toplam 4 bin 866 kişinin adını iletti.

MHP EN YOĞUN PARTİ OLDU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de hükümeti daha önce “kurunun yanında yaş da yanmasın” diyerek, mağduriyetler konusunda hükümeti uyarmıştı. Hükümet her ne kadar valilikler aracılığıyla yaşanan mağduriyetlere ilişkin komisyonlar kursa da yurttaşların büyük bir çoğunluğu yine siyasi partilerin kapısını çalıyor. MHP Genel Merkezi de bu kapsamda en yoğun partilerden biri.

DOSYALARIN 122’Sİ KOCAELİ’NDEN

Bahçeli’nin kurmaylarına, “Genel merkezin kapısını ‘mağdur oldukları gerekçesiyle çalan hiçbir yurttaşa’ kapatmayın. Kimseyi geri çevirmeyin. Partili ayrımı da yapmayın” talimatı verdiği dile getiriliyor. MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’de Genel merkezin çizgisinde Kocaeli’nde mağdur olan vatandaşları dinlemeye devam ediyor. Ünlü, “Bu süreçte Genel Merkeze 122 FETÖ mağduru vatandaşımızın dosyasını gönderdik” dedi.

Kübra Bilecen; FETÖ’nün soyu sopu Başiskele’de

KOCAELİ’NİN ÖNDE GELENLERİ DE VAR

Ünlü, “MHP vatandaşımızın hiçbir zaman mağdur olmasına izin vermemiş, yine vermeyecektir. Kocaeli’nde il binamıza gelen tüm vatandaşlarımızı dinliyoruz. İçlerinde hakim, savcı, öğretmen ve iş adamları var. Bizim kapımızı tüm siyasi görüşteki vatandaşlarımıza açık. Yaşın yanında kurunun da yanmasına asla izin vermeyeceğiz. Gerekli dosyaları her hafta genel merkezimize gönderiyoruz” cümleleri ile FETÖ mağdurlarına umut oldu.

haberhodrimeydan.com

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,829 saniyede tamamlandı.