MHP Hak Ettiği Değeri Görecek

17 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2385 defa okundu.

Ankara temaslarını basın mensupları ile paylaşan MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, “MHP bugün çok konuşulan bir siyasi partidir. Önümüzdeki süreçte MHP hak ettiği değeri görecektir” dedi.

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü il binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme dair çeşitli değerlendirmelerde bulundu. İlk olarak Salı günü katıldıkları MHP Grup Toplantısı ve sonrasında Genel Başkan Devlet Bahçeli ile yaptıkları görüşmeye ilişkin konuşan Ünlü, Kocaeli Teşkilatları olarak kongre takviminin de Nisan 2017’de gerçekleşeceğini belirtti. Ünlü, “Mecliste vekilimizi ve sonra Başbuğumuzun mezarını ziyaret edip tüm ekipteki arkadaşlarımızla beraber Genel Merkezimizde basına kapalı bir değerlendirme toplantısı yaptık. Hepimiz morali yüksek bir şekilde kazasız belasız döndük. Bizim için anlamlı bir ziyaretti.

GENEL MERKEZ NE SÖYLÜYORSA

Kocaeli Teşkilatlarının kongreden önce yaptığı son ziyaretti. Artık tüm Kocaeli Teşkilatları gün itibariyle kendi kongrelerinin altyapı çalışmalarını sonlandırmak üzere çalışmalarda bulunacaklar. Gündemi takip eden, Genel Merkez ne söylüyorsa Kocaeli’nin en ücra noktasında da aynı şeyi söyleyen bir teşkilat yapısı ana hedefimiz. Tabi toplantıda kongre sürecinin çok önemli olduğu, değişim süreci denilen 1 Kasım’la başlayan MHP’ye zor günler yaşatılan süreçte her zaman söylediğimiz gibi MHP’yi tarlalarda, otel lobilerinde kongrelere davet edenlerle de yollarımızı ayırdığımızı beyan etmiştik” sözlerini kullandı.

MHP HAKETTİĞİ DEĞERİ GÖRECEK

Ardından devam eden FETÖ soruşturmalarına değinen Ünlü, “Milliyetçi Hareket Partisi’ne sızmak isteyen Paralel Yapı ile ilgili çok sıkı değerlendirmelerin yapılması yönetici ya da üye olarak partimize başvuran insanların en ince detayına kadar araştırılıp öyle üye yapılması ile ilgili bir dizi değerlendirmelerde bulunduk. Gündem olan yeni anayasa paketi ve konuşulan gündem Genel Başkanımızın eleştirildiği süreçte yine Genel Başkanımızın yine haklı çıkması, yine toplumun belli kesimlerini ters köşeye yatırması da tüm Türkiye tarafından bilinen bir süreçtir. İnanıyoruz ki MHP’nin yeni anayasa paketi ve gündemi belirleyen bir parti olduğunu herkes görecektir.

KOCAELİ TEŞKİLATLARI SINAVINI VERDİ

MHP bugün çok konuşulan bir siyasi partidir. Önümüzdeki süreçte MHP hak ettiği değeri görecektir. Kocaeli Teşkilatları prensip kararıyla nisan ayında kongrelerini yapacak. Ben yine aday olacağımı kamuoyuna bilgilendirdim” şeklinde konuştu. Ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ünlü, “MHP Genel Merkezi tüm başkanlık divanı, milletvekilleri ile illere bir ziyaret programı var. Tüm teşkilatları bilgilendirmek adına bir ziyaret programı yapılacak. Bu programda da yeni anayasa paketi ile alakalı teşkilatlar bilgilendirilecek. Genel Başkanımız, Kocaeli’ye ‘Marmara’nın boğazıdır, gırtlağıdır Kocaeli’ der. Kocaeli’de MHP gerekli başarıyı sağlamadan Marmara’nın diğer illerinde başarıyı sağlayamazlar. Tabi Kocaeli Teşkilatları vermesi gereken o zor sınavı vermiştir” dedi.

CENGİZ TOPEL NE OLACAK?

Cengiz Topel Havalimanı ile ilgili olarak da Ünlü, “Kocaeli’de bir Cengiz Topel var. Biz öncelikli olarak Cengiz Topel’in ne olacağı ile ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesini isteyen bir siyasi partiyiz. Evet bugün Sabiha Gökçen’e otobüs seferlerinin yapılmasının illa ki faydası vardır. Ama bizim elimizin altında Kocaeli’ye mal olmuş, çok siyasetçi eskitmiş bir Cengiz Topel vardır. Niçin Büyükşehir ya da iktidar partisi bu konularla ilgili kamuoyunu bilgilendirmekten çekinmektedir? Bugün MHP’nin bir önerisi şantiyeye dönmüş Kocaeli’de kriz masasının oluşturulması anlık sıkıntıların yaşandığı zaman vatandaşın ulaşacağı problemlerin çözüleceği yerler olması gerekir diye söylediğimiz halde bir açıklamanın olmadığını görüyoruz. Cengiz Topel’in ne olacağını hiç kimse bilmemektedir. Oradan vaz mı geçtik? Bugün otobüslerle vatandaşlar Sabiha Gökçen’e götürülüyorsa demek ki Cengiz Topel’den vazgeçildi ya da biz bilmiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

195 sorgu 0,810 saniyede tamamlandı.