Metin Külünk, “CHP’nin Tepe Yönetimi FETÖ kontrolünde”

13 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
10260 defa okundu.

Türkiye’nin tarihinde görmediği bir ihanet olan 15 Temmuz sonrasını, haberhodrimeydan.com gazetemize özel olarak değerlendiren Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, röportajımızın üçüncü kısmında CHP ve MHP’nin duruşunu değerlendirdi. Önemli olan yeni kapı ruhunu korumak ve aynı çizgide mücadele etmek olduğunu belirten Külünk, CHP’nin tepe yönetimini sert sözlerle eleştirirken, MHP’nin ise FETÖ saldırısına maruz kaldığını söyledi.

14690995_10154186342158019_5762221299266754906_n

-Ak Parti kanadında açıkça FETÖ yok denilemeyeceğini söylediniz. CHP’de bu yapılanma çok güçlü bir noktaya ulaştığını söyleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

CHP, 17 ARALIK’TAN SONRA FETÖ’YE TESLİM OLDU

Sadece siyaset denince, Ak Parti üzerine konuşulmamalıdır. Sayın Kılıçdaroğlu, bu darbenin başarılı olmasını bekliyor muydu? Beklemiyor muydu? Bana göre CHP, 17\25 Aralık ardından FETÖ’ye teslim olmuş bir partidir. Ve CHP’nin içerisinde kripto FETÖ’cülerin kim olduğuna bakmak lazım. Silahlı terör örgütünün, güvenlik kanadı içerisinden demokrasi dışı bir darbenin gerçekleşebilmesi için güvenlik ayağından zarflar içerisinde hangi bilgiler gönderildi. Örgütün siyasi kanadıyla, hangi dosyalara ulaşmış. Hangi dosyaları Sayın Erdoğan’a karşı, kullanmak istemiştir. CHP’nin tabanını tenzih ederim.  Tabanın kuvayi-milliyeci olduğundan eminim. Ama CHP’nin tepe yönetiminin çok önemli ölçüde, örgütün kontrol altında olduğundan hiç şüphe duymuyorum. 15 Temmuz sonrası CHP Genel Başkanının izlediği tavır, klasik bir politik tavırdır. Yenikapıda neredeyse Türkiye’nin mücadelesine ayar çekmeye kalkmıştır. Onun Yeni kapıda oluşunu dahi alkışladık, sadık kalmasını istedik. Fakat Artvin terör saldırısından sonra CHP Genel Başkanı, adresini Yenikapı’dan, adresini FETÖ’nün arkasındaki kirli küresel finans oligarşisinden yana bir adres olduğunu ifade etmek için olağanüstü çaba sarf etmektedir. CHP’nin arkasında ki akıl FETÖ tartışmalarını Ak Parti üzerinde yaptırıp, süreci sulandırmaktadır. Bunu yemezler. CHP’nin siyasi kodları ile 15 Temmuz’un siyasi kodları aynıdır. 17\25 Aralıktan sonra CHP’nin grup konuşmalarına bakın, CHP sözcülerine bakın FETÖ’yü görürsünüz.

metin-külünk-ahmet-akcaalan-roportaj

-Milliyetçi Hareket Partisi’nin, kurultay tartışmalarında FETÖ etkisi sizce var mı? 15 Temmuz sonrası MHP’yi nasıl yorumladınız?

DEVLET BEY FETÖ’NÜN DOĞRUDAN HEDEFİNDEYDİ

MHP son derece pozitif bir duruş sergiledi. Devlet Bey ve MHP hareketi aslında FETÖ’nun doğrudan hedefiydi. Yani MHP üzerinden siyasi operasyona kalkıştılar. Cumhurbaşkanlığı sürecinde başarılı olamayanlar FETÖ, CHP’yi kontrol altına aldı. Milletin baskısı ile Yeni Kapıda buluşanlar, yerli olmayanlarla yeniden birleşiyor. CHP’nin yerli olduğunu ispatlama şartı, Sayın Erdoğan’ın olduğu çizgide durmasıdır. Bu çizgide olmazsa, CHP’nin mandacı ve sömürgeci akla teslim olduğunu söyleyebiliriz. MHP, meseleyi partilerin üstünde devlet ve millet meselesi olarak görmüştür.

Külük-Ele geçirdikleri kirli bilgileri tehdit, santaj, kumpas

Yarın akşam yayınlanacak röportajımızın devamında ise ikinci bir kalkışma olacak mı sorusunu cevabını sizlere aktaracağız.

haberhodrimeydan.com

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

204 sorgu 0,838 saniyede tamamlandı.