Meral Akşener, Kocaeli’ye Kırgınmış!

30 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
19341 defa okundu.

MHP’de yaşanan kurultay tartışmalarında Kocaeli üst kurul delegelerinden gerekli desteği alamayan MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Kocaeli’ye bu yüzden kırılmış. Akşener’in kurultay sürecinde Kocaeli’ye gelmemesinin altında da bu neden yatıyormuş.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Meral Akşener, kurultay sürecinde çevresine Kocaeli’ne kırgın olduğunu söylemiş. Özellikle değişim tartışmalarının zirvede olduğu dönemde Kocaeli’ne gelmeden kurultayları gerçekleştirmesinin nedeni de bu kırgınlıkmış.

HER İLDE KOCAELİ’Yİ SORMUŞLAR

Meral Akşener’in, Kocaeli’ne kırılmasının birinci nedeni ise var olan üst kurul delegelerinden gerekli desteği alamamasıymış. Hatta öyle ki, Akşener gittiği illerde, sürekli Kocaeli örnek gösterilerek “İlinizden desteği neden alamadınız?” sorusu kendisini zor duruma sokmuş.

KARİZMASINI KOCAELİ ÇİZMİŞ

Kocaeli’nden yıllarca eğitim alanında görev alan geçmiş siyasi yıllarını da burada geçiren Meral Akşener, Kocaeli’nden tam destek beklemiş. Kocaeli’nde üst kurul delegelerinden istediğini desteği alamayan Akşener, çevresine kırgınlığını her defasına ifade etmiş.

ÜST KURUL DELEGELERİ “BAHÇELİ” DEDİ

MHP Kocaeli’nde var olan üst kurul delegeleri üzerinde değişim algısı yaratmaya çalışan Lütfü Türkkan, 23 üst kurul delegesinden 10 değişim kararı aldırabildi. MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü ise 3 Kasım günü sergilediği duruşu hiç bozmadan devam ettirerek Kocaeli’yi Devlet Bahçeli’nin kalesi yaptı.

DEVLET BAHÇELİ, ÜNLÜ’YÜ KUTLAMIŞ

MHP kulislerinde bu gelişme MHP Genel Merkezine de yansımış. Sosyal medya fenomeni Başkentçi’nin duyurduğu Devlet Bahçeli’nin “Kocaeli gibi olun” demesinin altında yine aynı neden yatıyormuş. Meral Akşener’e karşılık Kocaeli’nde Devlet Bahçeli için mücadele eden MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’nün izlediği tutum, MHP Genel merkez de gündem olmuş.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,819 saniyede tamamlandı.