Melikşah Taşkın’dan Devlet Bahçeli Vurgusu

18 Ekim 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3807 defa okundu.

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı Melikşah Taşkın öncülüğünde yürüyüş yolunda muharrem ayı nedeniyle aşure dağıtıldı. Yazılı açıklama yapan Taşkın, “Devlet Bahçeli” vurgusu yaptı; “bölücülüğün, haksızlığın ve adaletsizliğin karşısında Lider Devlet Bahçeli öncülüğünde dimdik duracağız” ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığı yürüyüş yolunda vatandaşlara aşure dağıttı. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği aşure dağıtımı öncesi yazılı açıklama yapan Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı Melikşah Taşkın, muharrem ayının önemini vurguladı. Taşkın, “Hicri yılın ilk ayı olan muharrem ayının en kıymetlisi aşure günüdür. Allahuteala birçok duaları aşure günü kabul etmiştir. Aşure gününün Allah katında ayrı bir yeri vardır. Bu günde Cenabı-hak on peygamberine, on çeşit ikramda bulunmuş ve kutsiyetini artırmıştır.  Bu günlerde oruç tutmak çok faziletlidir” ifadelerini kullandı.

HADİSELERİN AYI MUHARREM

“Hz. Âdem’in tövbesinin kabul olması, Hz. Nuh’un tufandan kurtulması, Hz. Yunus’un balığın karnından çıkması, Hz. İbrahim’in ateşte yanmaması, Hz. İdris’in canlı olarak göğe çıkartılması, Hz. Yusuf’un kuyudan çıkartılması, Hz.Yakub’un oğlu Hz. Yusuf’a kavuşması, Hz. Eyüp’ün hastalıktan kurtulması, Hz. Musa’nın kızıl denizi geçmesi, Hz. İsa’nın doğumu ve ölümden kurtulup diri olarak göğe çıkarılması ve İmam Hz. Hüseyin’in şehit edilmesi gibi olaylar ve hadisiler ile mucizeler Muharrem ayında gerçekleşmiştir”

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ ÖNEMLİ

“Aşure geleneği Türkler’de de İslamiyet’e geçişle beraber yaygınlık göstermiştir. Muharrem ayının 10. Günlerinde birlik ve beraberliğin sağlanması, toplum bilincine ulaşılması amacıyla her sene aşure dağıtılmaya başlanmıştır. Ayrıca ülkemiz son yılları en acı tablolarından birisini yaşamaktadır, artan terör olayları, masum Türk insanının acımasızca bombalı saldırılarda katledilmesi, asker ve polis güvenlik güçlerimizden her gün şehit haberlerinin gelmesi bizleri derinden üzmektedir”

LİDER BAHÇELİ ÖNCÜLÜĞÜNDE DİMDİK DURACAĞIZ

“Üniversitelerde terör örgütleri propagandası yapılmasına göz yumulması, Devletimizin açıkladığı 14 Bin Pkk’lı öğretmenin açığa alınmaması, terör propagandası yapan ve kamu kurum kuruluşlarında çalışan sözde devlet memurlarının işlerine devam ederek halen vatandaşlarımızın vergisiyle maaş almalarına, ülkesine aşık olan insanlar olarak anlam veremiyoruz. Bu vesile ile aşure ve muharrem ayımızın hayırlara vesile olmasını cenabı haktan niyaz eder başta peygamber efendimiz iki cihanın gülü Hz. Muhammed Mustafa’nın ruhu şerifleri ve Kerbela’da onun yolundan giden Hz. Hüseyin ve tüm ehlibeyt ile ülkemizin birlik ve bütünlüğü için şehadet şerbetini içmiş aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Şu unutulmamalıdır ki, ülkücü ve milliyetçi hareket dün olduğu gibi bugünde bölücülüğün, haksızlığın ve adaletsizliğin karşısında Lider Devlet Bahçeli öncülüğünde dimdik duracaktır”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

207 sorgu 0,838 saniyede tamamlandı.