Küçükkaya’dan Ak Parti’ye Veryansın

15 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3231 defa okundu.

Haftalık basın toplantısında gündeme dair çeşitli konularda açıklama yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, trafik sorununa değindi. Belediyenin tramvayı bitiremeyeceğini kaydeden Küçükkaya, “Trafik sorunu ciddi sıkıntı ve bu sıkıntı sadece “tramvay yapıyoruz” diyerek geçiştirilemez” açıklamasında bulundu.

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ilçe binasında gerçekleştirdiği haftalık basın toplantısında gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasını Ak Partiyi eleştirerek başlayan Küçükkaya, “Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta AKP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Muharrem Tutuş’un tepkisi üzerine Outlet Center’da bir mağazanın vitrininde bulunan öpüşen çift fotoğrafı kaldırılmıştı. AKP’ye göre şu anda ülkenin Başkanlık ve bir çiftin öpüştüğü fotoğraftan başka gündemi yok. Tutuş’u tebrik ediyorum. Aynı performansı Ensar Vakfı ve İmam hatip liselerinde tacize uğrayan çocuklar için de göstermesini bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

TRAMVAYI BİTİREMEYECEKLER

Öte yandan 2017 yılında deneme sürüşlerinin yapılacağı açıklanan tramvay çalışmalarına değinen ve belediyenin tramvayı bitiremeyeceğini kaydeden Küçükkaya, “ Bu konuyla ilgili mecliste komisyon kuruldu. Bu komisyonda gereken yapılsın ve esnafımıza kolaylık sağlansın. Yağmurlar geliyor o bölgeye asfalt atılabilir. Trafik çok ağır işliyor. Trafik sorunu ciddi sıkıntı ve bu sıkıntı sadece “tramvay yapıyoruz” diyerek geçiştirilemez. Trafik ile ilgili sorumlu yok şehrin dört- beş noktası var. Çözüm önerisi bulunmak zorunda.  İzmit’teki trafik artık cinnet noktasında” açıklamasında bulundu.

OTOMOTİV SEKTÖRÜNE KÖTÜ HABER

AKP iktidara geldiğinden beri et yüzde 700, ekmek yüzde 400, süt yüzde 260,  kuru fasulye yüzde 256, çay yüzde 238,  peynir yüzde 224, yumurta yüzde 200, memleketteki en önemli gündem bu, memleket yanıyor.  Esnaf kepengini siftahsız kapatıyor, piyasalarda para dönmüyor. Millet açlık sınırında diyen Küçükkaya, “Ne saraylar, ne mitingler bu gerçeğin üstünü örtemiyor milletin gündemi bu. Özellikle son süreçlerde yapılan operasyonlarla birlikte ekonomi alarm veriyor ,’biz söylemiştik biz uyarmıştık’ lafını sevmiyorum ama biz hep uyardık. Birazcık ayakta durmaya çalışan otomotiv sektörüne hükümetten darbe gelecek” şeklinde konuştu.

CEYHAN’IN HAFIZASI ZAYIF

Öte yandan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın ‘Seka ile ilgili katil görmek isteyenler aynaya baksın’ sözlerine cevap olarak, “Evet aynaya baktım açıklamasında bulunan Küçükaya, “Seka’nın özelleştirilmesinde Küçükkaya’nın imzası varsa Küçükkaya katildir, Sarıbay’ın imzası varsa Sarıbay katildir, CHP’nin imzası varsa CHP katildir. Süreçte bulunan tüm milletvekilleri AKP’de siyaset yaptı. Kendilerine Unakıtan’ı hatırlatmak istiyorum. Şemsettin Ceyhan’ın hafızası zayıf galiba. İl başkanımız Cengiz Sarıbay da o açılışa protokol olarak gitmiştir. Bizler müze açılışına karşı değiliz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,909 saniyede tamamlandı.