Konca; “Yarın Çok Geç Olabilir”

5 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4869 defa okundu.

HDP eski Milletvekili ve Eski AB Bakanı Ali Haydar Konca,” Demokrasiden, hukuktan, insan haklarından yana kim varsa hedef haline getirilmiş durumda. Bizi bir araya getiren çok ortak nokta var. Şimdi dur diyemezsek yarın çok geç olabilir” dedi

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve 7 milletvekilinin tutuklanmasıyla ilgili HDP İl binasında basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasında HDP İl Yöneticileri ve partililerin yanı sıra siyasi partiler, dernekler ve sivil toplum kurumlarından temsilciler katılım gösterdi. Açıklama sırasında siyasi parti temsilcileri de görüşlerini bildirdi.

KONCA: YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR

Basın açıklaması öncesi değerlendirmelerde bulunan HDP eski Milletvekili ve Eski AB Bakanı Ali Haydar Konca,” Cumhuriyete yönelik, laikliğe yönelik saldırılar hiç bir zaman bu kadar yoğun olmadı. Türkiye rejim değişikliğini yasıyor, bunu açıkça söyleyebiliriz. Demokrasiden, hukuktan, insan haklarından yana kim varsa hedef haline getirilmiş durumda. Tek adam diktatörlüğüne, faşizme gidiyoruz. Bu saldırıların defedilmesi noktasında hep birlikte bir araya gelmeliyiz. Mutlaka ama mutlaka iş birliği içerisinde olmamız gerekiyor. Bizi bir araya getiren çok ortak nokta var, bunların üzerine somut olarak yürümeliyiz. Şimdi dur diyemezsek yarın çok geç olabilir” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,816 saniyede tamamlandı.