Hurşit Güneş: Polis başörtülü olamaz

9 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7524 defa okundu.

CHP eski Milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş, partisinin Gölcük İlçe Örgütü’nü ziyaretinde, “Başörtülü polisin olması demek Müslüman olmayan vatandaşların polisin kendisine karşı ön yargılı olduğunu düşünmesi demektir” dedi.

Partililerin geniş katılım gösterdiği ziyarette Güneş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İlginç tespitlerde bulunan Prof. Güneş, yaptığı konuşmasına ise son dönemde bölgesini ihmal ettiğini belirterek başladı ve partililerden özür diledi.

“POLİS BAŞÖRTÜLÜ OLAMAZ”

Açıklamalarında Türkiye’yi eski günlerine döndürme konusunda kaygılarının olduğunu dile getiren Güneş, “Türkiye ekonomisi kötüye gidiyor. 2017 parlak geçmeyecek. Bozukluğu iktidar değişikliği ile düzeltemezsiniz. Polisin neden başörtü takıyor? Bunu muhalefet partileri de çok gündeme getirmedi. Başörtülü polisin olması demek Müslüman olmayan vatandaşların polisin kendisine karşı ön yargılı olduğunu düşünmesi demektir. Üniforma vatandaşın vatandaşa eşit muamele gösterdiğinin belirtisidir. Hakim, savcı, polis başörtülü olamaz” dedi.

“SİVİL DARBE VAR”

Buluşmada söz alan ilçe başkanı İsmet İşeri ise şöyle konuştu: “İktidar, darbe girişimini fırsat bilerek siyasal baskı ile adeta bir sivil darbe yapıyor. Darbe gerçekleşseydi anayasa yine askıya alınacaktı. CHP olarak demokrasi için Yenikapı’ya gittik. Dün yine 12 bin polis açığa alındı. Memlekette ne polis, ne tapu memuru ne de öğretmen kalmadı. Çocuklarımıza elli kelepçeli abdest aldırıp namaz kıldırıyorlar. Bu nasıl bir Müslümanlık” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,849 saniyede tamamlandı.