• Dolar Alış / Satış: 3.507 / 3.513
  • Euro Alış / Satış: 3.738 / 3.744
  • KOCAELI:
  • Güneş: 08:00
  • Öğle: 12:57
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:41
  • Yatsı: 19:06
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Hayati Yazıcı’dan ‘FETÖ’ açıklaması

5 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3222 defa okundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, kafaları karıştıran “FETÖ” sözleriyle ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’dan gelen “AK Parti’nin içinde halen üst düzeyde FETÖ bağlantılı kişi olduğunu sanmıyorum” açıklaması Sosyal Medyada ve AK Parti seçmeninde tepki oluşturdu.

Hürriyet Gazetesi’ne konuşan Yazıcı, parti yönetiminde FETÖ’cü yapılanmanın mümkün olmadığını belirterek şöyle konuştu:

“Şimdi muhalefet, FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıkmalı diyor. Zaten yapılan her şey siyasi değil mi? Bu adamlar darbe yapınca yönetime el koymayacak mıydı? Siyaseten iktidara talip değil miydi? Bizim yaptığımız tüm mücadelesinin siyasi sonuçları var zaten. Kastedilen parti içindekiler ise ben AK Parti’nin içinde halen üst düzeyde FETÖ bağlantılı kişi olduğunu sanmıyorum, böyle bir şeyi aklım almaz.”

ÜST DÜZEY YÖNETİCİDEN KASTEDİLEN NEDİR

Hayati Yazıcı’nın açıklamalarının ardından 15 Temmuz gibi hassas ve sinir uçlarına dokunan bir süreçten çıkmış olan vatandaşlar “üst düzey yöneticiden kasıt denir” sorusunu tartışmaya başladı.

Üst düzey yönetici kavramının içinde, dilden dile haklarında söylentiler dolaşan belediye başkanlarının olup olmadığı da akıllarda ayrı bir soru işareti oluşturdu.

SÖZ KONUSU FETÖ OLUNCA TEPKİ KAÇINILMAZ

Siyasilerin özellikle sürecin siyasi ayağına ilişkin yaptıkları bağımsız açıklamalar halkta anında tepki oluşmasına neden olurken, söylemler veya söylemlerin kahramanları sosyal medyada anında gündem oluyor.

15 TEMMUZ GÖSTERDİ Kİ ŞAŞILACAK BİR ŞEY YOK

Hayati Yazıcı’nın, “AK Parti’nin içinde halen üst düzeyde FETÖ bağlantılı kişi olduğunu sanmıyorum, böyle bir şeyi aklım almaz” açıklamasına karşılık vatandaşlar; “15 Temmuz sabahı ülkenin durumu nasıl diye sorulduğunda, gayet iyi diyecek olan binlerce insan, akşamına akıl almaz bir ihaneti gördü. Hayatlarımızın en büyük şaşkınlığını yaşadık, hiçbir yerde FETÖCÜ yoktur diyemeyiz, kamuflaj ustası hainler her yerden çıkabilirler” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

HAYATİ YAZICI’DAN YENİ AÇIKLAMA

15 Temmuz sürecini can vererek atlatmış olan toplumun verdiği tepkilere karşılık siyasiler, basında yer alan haberler sonrası “ne demek istediklerini” açıklayan yeni bildiriler yayınlamak zorunda kalıyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “AK Parti’de FETÖ’cü asla barınamaz. Hiç kimse bu kararlığımıza gölge düşüremez.” ifadesini kullandı.

Yazıcı, sosyal medya hesabı Twitter’da yaptığı açıklamada, bugün bir gazetede “Bizde FETÖ’cü olmaz” şeklindeki başlığın, kesinlikle kendisine ait olmadığını belirtti. Yazıcı, “Hep ifade ettiğim gibi açıklamamın içeriğinin ana fikri; ‘AK Parti’de FETÖ’cü asla barınamaz’. Hiç kimse bu kararlığımıza gölge düşüremez. Sürdürdüğümüz çalışmalar ve icra ettiğimiz tasarruflar, bu konuda ne denli dikkatli ve kararlı olduğumuzun göstergesidir.” değerlendirmesini yaptı.

VATANDAŞIN BEKLEDİĞİ KURUMSAL BİR DİL

Geçirilen 15 Temmuz darbe girişimin başarıyla atlatılmasında önemli bir liderlik gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına hassasiyetle itimat eden vatandaşların yapılan diğer açıklamalara karşı tepkileri gösteriyor ki, bütün siyasi partilerin ve siyasilerin bireysel açıklamalardan çok kurumsal açıklamalarla insanların akıllarındaki soru işaretlerini gidermeleri, zihinleri ve vicdanları temeli sağlam cümlelerle rahatlatmaları gerekiyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

179 sorgu 0,486 saniyede tamamlandı.