Fikri Işık; “Her hamleden Türkiye’nin de haberi olacak”

6 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5103 defa okundu.

Dünyanın en büyük kağıt müzesi SEKA Kağıt Müzesi açıldı. Açılışta konuşan Bakan Fikri Işık, “Ülkemizin çıkarları önemli. Suriye’deki atılan her hamleden Türkiye’nin de haberi olacak” dedi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, manevi değeri yüksek açılış nedeni ile burada olmaktan dolayı heyecanlı ve mutlu olduğunu belirterek” Bu şehrin bir insanı olarak, Kocaeli’de yaşamanın ayrıcalık olduğuna inanıyorum. Dünya’da Kocaeli kadar güzel şehir çok az. Bu şehrin bu kadar güzel olması da tarihinin ilk yıllarından itibaren cazibe merkezi haline getirmiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarında sanayileşmenin kalbine Kocaeli var. Osmanlı’nın ilk yıllarında da bu olay mevcut.. Bu yansımalar Kocaeli’de SEKA Kağıt Fabrikası olarak ortaya çıktı.

KENTLİLİK KİMLİĞİMİZ YAŞAYACAK

Cumhuriyetimizin ilk yıllarındaki sanayileşmenin sembollerinden olan SEKA’nın çok hızlı gelişen teknolojik dönüşüme ayak uyduramadığını kaydeden Bakan Işık” Uzun yıllar SEKA”nın kapatılması gündemden düşmedi. Zarar eden fabrika daha sonra Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun girişimleri ile vatandaşımızın hizmetine sunuldu. Şimdi de açılan müzemiz ile vatandaşlarımız SEKA’yı yaşamış olacaklar. Müzelerin bir eğitim fonksiyonu vardır. Kağıt nedir, Kağıdın gelişim serüveni nasıl olmuştur. Gençlerimiz bunları müzemizde görme fırsatı bulacak. Müzemiz Kocaeli’nin kentlilik kimliğini yaşaması açısından da önemli bir birim olacak.” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZİN ÇIKARLARI ÖNEMLİ”

Türkiye’nin sadece kendi meseleleri ile uğraşan bir ülke olmadığının altını çizen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık” Gerektiğinde ülkesinin çıkarları açısından her türlü hamleyi yapabilecek bir ülke haline geldik. Suriye’deki atılan her hamleden Türkiye’nin de haberi olacak.  Türkiye’nin güvenliğini bozacak hiç bir şeye müsaade etmeyeceğiz. Her seçeneğimiz masada var. Biz kimsenin toprağında gözü olan bir ülke değiliz. Bu sorumlukla çalışmalarımızı askeri, ekonomik, diploması gibi alanlarda sürdürüyoruz. Daha fazla insan ölmesin, öksüz, yetim kalmasın diye çabalıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi “yurtta sulh cihanda sulh’tur. Bu kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürdüğümüz zaman Bu ve bunun gibi eserlerin daha iyisini, çocuklarımız görecektir” şeklinde konuştu.

Milli Savunma Bakanı Fikri ışık

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,852 saniyede tamamlandı.